Nasi technicy bardzo poważnie podchodzą do naprawy laptopów, niemniej jednak czasem trafiają się przypadki, przy których rozwiązanie problemu jest dość banalne. Wielu klientów przychodzi do naszego serwisu komputerowego tylko po to, aby dowiedzieć się, że problem można łatwo naprawić, wciskając jakiś guzik albo zmieniając coś w Panelu Sterowania.

Chcąc zaoszczędzić klientom czasu i pieniędzy, przedstawiamy kroki, jakie należy podjąć, aby wyeliminować najbardziej banalne przyczyny niedziałających części laptopa. Jeżeli po wykonaniu tych wszystkich czynności Twój laptop nadal nie będzie działał, zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej wyceny napraw.


Bezpłatna wycena online     Oddaj sprzęt do naprawy

 

Właściwe podłączenie sprzętu

Jeżeli któryś ze sprzętów w Twoim laptopie nie działa, sprawdź najpierw czy jest właściwie podłączony.

Być może wtyczka nie jest dostatecznie dociśnięta albo laptop podłączony jest do nie działającego przedłużacza. Niedociśnięta wtyczka jest domeną sprzętu dźwiękowego (takiego jak mikrofon lub słuchawki)  i wszelkich urządzeń USB. Tymczasem niedziałający przedłużacz może być podłączony do gniazdka, do którego akurat nie dochodzi prąd; albo jest zwyczajnie wyłączony. 

Takie sprawdzenie czy wszystko jest dobrze podłączone, pomoże też odkryć, czy problem nie leży w uszkodzonym gnieździe zasilania albo w uszkodzonym kablu. Jeśli tak, lepiej oddać gniazdo zasilania do naprawy.

Sprawdzenie urządzenia w Panelu Sterowania

W Panelu Sterowania Windows znajdziesz programy obsługujące poszczególne sprzęty na Twoim laptopie.

Klikając na program poświęcony sprzętowi, który nie działa, sprawdź czy laptop w ogóle go wykrywa albo czy poszczególne funkcje są włączone. Może akurat klawiatura nie działa, bo inna jest ustawiona jako główna; może nie zezwolono zgody dla pewnych aplikacji na dostęp do mikrofonu; może brak dźwięku w laptopie związany jest z tym, że w słuchawkach został wyłączony; może brak internetu wynika z tego, że sieć została źle skonfigurowana.

Panel Sterowania oferuje informacje i rozwiązania, które warto sprawdzić przed wizytą w serwisie.

Internetowe poradniki

W zależności od tego, co nie działa i czym się objawia dana usterka, rozwiązania mogą być zupełnie inne, dlatego warto też sprawdzić, co na ten temat mówią poszczególne serwisy i portale.

Wiele firm związanych z elektroniką nie tylko ją sprzedaje albo serwisuje, ale też umieszcza na swoich stronach internetowych porady dotyczące problemów ze sprzętem.

Owe porady pozwolą Ci określić, jak bardzo Twój laptop potrzebuje wizyty w serwisie komputerowym.