Czyszczenie Komputera Laptopa

Na laptopach, podobnie jak na innych sprzętach elektronicznych, często zbiera się kurz. Notebook nie jest urządzeniem w 100% szczelnym. Odstępy między klawiszami, porty, gniazdo zasilania - przez te wszystkie otwory zanieczyszczenia mogą wnikać do środka. Skutkiem tego jest osiadanie kurzu na delikatnych podzespołach elektronicznych, powodujące m.in. problemy z ich działaniem.

Dlatego też wnętrze laptopa powinno być regularnie odkurzane, szczególnie wtedy, gdy jest on często przenoszony lub pracuje w zapylonym miejscu. Samo wycieranie obudowy i matrycy ściereczką nie wystarczy. Warto od czasu do czasu zanieść swój komputer do profesjonalnego serwisu laptopów na czyszczenie.

Objawy zabrudzonego laptopa

Jakie są najczęstsze objawy sugerujące, że laptop powinien trafić do serwisu na porządną konserwację i oczyszczanie?

  •  Głośno pracujący wentylator lub wentylator pracujący bez przerwy, najczęściej już od uruchomienia komputera
  •  Nagrzewanie się obudowy
  •  Spadek wydajności pracy komputera

Czyszczenie laptopa - jak wygląda?

Czyszczenie laptopa polega na zdemontowaniu obudowy wraz z klawiaturą i dostanie się do wnętrza. Tam technicy odkurzają wszystkie podzespoły, sprawdzają czy są poprawnie zamontowane i usuwają nagromadzone na płycie głównej zanieczyszczenia. Wentylator jest demontowany i czyszczony, sprawdza się także czy łożyska działają poprawnie.

Podczas czyszczenia wymieniana jest również pasta termoprzewodząca, co pozwala poprawić efektywność chłodzenia m.in. procesora. Z klawiatury usuwane są zanieczyszczenia, mogące powodować blokowanie się klawiszy lub wpływać na płynność ich pracy.

Tak „wysprzątany” komputer jest składany i wraca do właściciela. W naszym serwisie wykonujemy dodatkowo skan komputera pod kątem sprawdzenia poprawności działania i upewniamy się, że w systemie nie ma wirusów, które mogły być odpowiedzialne za spowolnienie pracy programów.