Jeżeli czujesz, że zawiasy w Twoim laptopie zacierają się, stawiają większy opór przy otwieraniu i zamykaniu laptopa niż kiedyś. nie powinieneś lekceważyć tych objawów. Tego typu objawy mogą przyczyną nadchodzącego problemu z zawiasami. Podczas korzystania z laptopa, otwieramy go ogromną ilość razy w trakcie jego eksploatacji. Nic w tym dziwnego, że zawiasy po czasie ulegają zużyciu.

W tym konkretnym modelu, bywa to jeszcze bardziej problematyczne. W momencie “wyrobienia się zawiasów” zaczyna pojawiać się problem z zamknięciem laptopa. Nie trzeba chyba dodawać, jak zaczyna to wpływać na korzystanie z urządzenia.


wyłamany zawias, wyrwany zawias, uszkodzony zawias, asus zenbook

Jeżeli nie zareagujemy w porę i mimo wszystko dalej będziemy korzystać z laptopa, może to doprowadzić nawet do uszkodzeń ekranu LCD. Lepiej więc zareagować w porę i oddać sprzęt w dobre ręce. To znany problem więc nie będzie problemu z dokonaniem naprawy.
Zapewni to dłuższe życie samego urządzenia, oraz uchroni nas przed znacznie większymi kosztami, spowodowanymi wadliwym działaniem zawiasów.

Takie objawy nie oznaczają tylko nadchodzącego uszkodzenia obudowy ale i możliwości wystąpienia efektów takich jak : uszkodzenie taśmy ekranu LCD, uszkodzenie anteny WiFi a nawet kamery.

Może się wydawać że to tylko zawiasy, ale w ich okolicy znajduje się wiele istotnych komponentów laptopa.

Jeżeli zauważymy problem odpowiednio wcześnie, uda nam się uchronić sprzęt przed wystąpieniem poważniejszych uszkodzeń oraz uchronić portfel przed znacznie większymi wydatkami .

Lepiej wymienić w porę zawiasy w obudowie, niż w najgorszym wypadku całego laptopa.

 

uszkodzony zawias, wyrwany zawias, wyłamany zawias, asus