Prowadząc od wielu lat profesjonalny serwis na terenie Warszawy, codziennie spotyka się różnego rodzaju usterki dotyczące wszystkich najpopularniejszych, jak i tych mniej znanych marek laptopów w Polsce. Istnieje ich ogromna ilość, od mechanicznych, powstałych ze względu na nieuważne użytkowanie (bądź po prostu długi okres od zakupu - wszystko po jakimś czasie sie psuje), po te dotyczące zainstalowanego oprogramowania.

W tej branży trzeba nieustannie się uczyć, aby dobrze realizować zleconą przez klienta pracę. Szczególnie przy usterkach związanych z programowaniem, często nie można od razu założyć jaka jest przyczyna błędu. Na szczęście, nie każda awaria laptopa czy komputera jest tajemnicą i znaczną część z nich można naprawić w błyskawicznym tempie, tak, aby właściciel nie musiał zbyt długo oczekiwać na powrót swojego sprzętu we właściwe miejsce.

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych usterek związanych z laptopami:

  • Uszkodzenia zawiasów
  • Brak reakcji klawiatury, myszki lub innych urządzeń podpiętych do USB
  • Awaria Windowsa/Linuxa bądź innego systemu operacyjnego
  • Awaria napędu, co skutkuje brakiem możliwości prawidłowego odczytywania płyt CD/DVD
  • Brak możliwości odtwarzania dźwięku
  • Czarny ekran / bluescreen
  • Brak reakcji laptopa ze względu na zalanie cieczą

Szczególnie laptopy związane z ostatnią usterką bardzo często pojawiają się w serwisie Ratujlaptopa.pl. Chwila nieuwagi wystarczy, aby stracić wszelkie dane lub całkowicie zniszczyć klawiaturę lub ekran - a to tylko jedne z łagodniejszych objawów zalania elektroniki na przykład kawą czy wodą. W niektórych przypadkach musimy liczyć się z krytyczną awarią, przez którą nie będziemy mogli już w stanie korzystać z tego laptopa.

Jeśli kiedykolwiek przydarzy Ci się tego typu problem, pamiętaj, że kluczowa bywa pierwsza reakcja. W momencie przypadkowego zalania elektroniki cieczą, należy natychmiast odłączyć ją od jakiegokolwiek źródła zasilania. W przypadku laptopów, kiedy odłączymy zasilacz, powinniśmy również wyjąć baterię.

Dobrze jest już w tym momencie zadzwonić do naszego serwisu i zapytać o możliwość skorzystania z usługi darmowego kuriera. Im szybciej laptop trafi w ręce profesjonalistów, tym mniejsze ryzyko jest, że ciecz uszkodzi komponenty zawarte w laptopie. W oczekiwaniu na kuriera powinniśmy spróbować dopilnować, aby woda nie przedostała się w głąb urządzenia.

Nasz serwis specjalizuje się w naprawie wszystkich najpopularniejszych marek laptopów takich jak Dell, Asus, Lenovo.