KLIKNIJ
ABY SPRAWDZIĆ DOJAZDNumer telefonu

22 666 61 60 - 24h

Górczewska 62/64
01-401 Warszawa

pon.-pt.  9 - 18
sob.      10 - 14
biuro@ratujlaptopa.pl

ZLEĆ NAPRAWĘ

Czyszczenie laptopa

Zalany laptop! Co robić?

Postarzanie sprzętu

Wymiana podzespołów w laptopie

Reballing czy wymiana chipu?

Wymiana matrycy w laptopie

Naprawa gniazd zasilania w laptopie

Naprawa układów BGA w laptopie

Naprawa laptopa po zalaniu

Naprawa układu chłodzenia

Naprawa obudowy w laptopie, naprawa i wymiana zawiasów

Naprawa wymiana płyty głównej w laptopie

Wolno działa internet, reklamy w przeglądarce

Kompleksowa konserwacja komputera

Qutlook nie działa. Naprawa poczty

System nie włącza się po aktualizacjach Windowsa

CryptoLocker zaszyfrowane dane -wirus

Uszkodzona obudowa w laptopie, uszkodzone zawiasy


Naprawa tabletów, wymiana dotyku w tablecie, zbity ekran w tablecie

Jak dbać o baterię w laptopie?

Zasilacz – oryginał, czy zamiennik?

Uszkodzona obudowa w Lenovo

Wyrwane zawiasy w Lenovo u530 Touch i Asus n550

Uszkodzone zawiasy w Asus UX303 i UX303L

Naprawa MacBook

Naprawa Lenovo x1 Carbon

Naprawa Lenovo Yogawarto zobaczyć:

naprawa laptopów Warszawa

użytkownicy odwiedzali także:

laptop boczny zawias nie rusza się


zaczepy laptop ekran


zawiasy do laptopów


lenovo g50-30 obudowa awaria 
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Warszawa, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzyminnaprawa laptopów Warszawa


SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA - porady dla klientów


masz pytania? napisz biuro@pc-data.pl lub zadzwoń 696 146 717

Uszkodzona obudowa w laptopie, uszkodzone zawiasy

Pęknięta obudowa, wyrwany zawias w laptopie, ułamany kawałek plastiku? To dosyć częste awarie spotykane w notebookach właściwie każdej firmy. Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia obudowy w laptopie (poza działaniami mechanicznymi, np. upuszczeniem, przygnieceniem, spadnięciem komputera) są niewłaściwie działające zawiasy klapy. Jak naprawić uszkodzoną obudowę w laptopie?

uszkodzona obudowa w laptopie

Do najczęstszych problemów z zawiasami należy ich wyłamanie poprzez zbyt duży kąt odchylenia ekranu. Zawias ulega pęknięciu, niejednokrotnie uszkadzając również miejsce swojego zamocowania w dolnej części obudowy i w klapie matrycy. Czasami pęknięciu ulega również ramka ekranu. Problem z zawiasami pojawia się również w starszych komputerach, gdzie dostający się regularnie kurz powoduje zacieranie się zawiasu. Ten działa coraz ciężej (coraz trudniej otworzyć pokrywę), aż finalnie zaciera się powodując uszkodzenie obudowy lub pęknięcie samego zawiasu.

Problemy z zawiasami łatwo zdiagnozować samemu. Jeżeli klapa laptopa podnosi się ciężko, skrzypi lub czuć nierównomierny opór (większy z jednej strony), wówczas z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że zawiasy wymagają wymiany.


Pęknięta obudowa - co robić?


Przy pęknięciu obudowy lub wyłamaniu się zawiasu komputer trzeba jak najszybciej dostarczyć do serwisu – dostający się do środka kurz i pył może uszkadzać również podzespoły. Tego typu uszkodzenia można także próbować naprawiać samodzielnie, ale zazwyczaj jest to rozwiązanie tymczasowe. Po pewnym czasie siły działające na zawias powodują ponowne uszkodzenie plastiku. Dlatego też pękniętą obudowę laptopa lepiej oddać do profesjonalnego serwisu, gdzie serwisanci wymienią ją na nową (lub używaną – będzie taniej) albo też – jeżeli będzie to możliwe – skleją na stałe specjalnym klejem.

Problem dotyczy większości laptopów, ale niektóre z nich są bardziej podatne na tego typu uszkodzenia. Dotyczy to produktów wykonanych z cieńszych lub gorszej jakości materiałów, a także tych, które ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne częściej ulegają zużyciu. Należą do nich notebooki z serii 6000 HP Pavilion oraz Envy, a także wybrane laptopy Lenovo i Acer.


Samsung NP530 – problemy z zawiasami


Ostatnio w naszym serwisie pojawia się coraz więcej laptopów firmy Samsung z serii NP530. Powodem awarii są zawiasy, które uszkadzają obudowę i uniemożliwiają korzystanie z komputera.

Zawiasy w notebookach Samsunga w miarę użytkowania ulegają zatarciu, co powoduje, że użytkownik otwierając klapę laptopa musi zrobić to z większą siłą. Powoduje to naprężenia w okolicy zawiasu, który odrywa się od obudowy. Bardzo często urwany zawias uszkadza również przylegające do niego plastiki pod matrycą (pęknięcia, złamania), przez co klapa laptopa trzyma się tylko na kablu. Nietrudno go przypadkowo uszkodzić, na własne życzenie pozbawiając się sprawnego komputera i dodatkowej kwoty na naprawę zepsutego sprzętu.

Jeżeli zauważą Państwo, że klapa laptopa otwiera się ciężko, zawias lub inne plastikowe elementy są pęknięte lub uszkodzone w inny sposób, należy jak najszybciej zgłosić się do serwisu komputerowego, żeby uniknąć pogłębiania się usterek. Zepsuty zawias w najgorszym przypadku może uszkodzić również matrycę lub kable, a wtedy koszty naprawy będą znacznie wyższe.

Problem z zawiasami dotyczy wszystkich modeli z rodziny NP530, w tym tych najbardziej popularnych jak Samsung NP530, 530U3B, 530U3C, 535U3C, 540U3C.

uszkodzone zawiasy w laptopie

 

uszkodzone zawiasy w laptopie

 

uszkodzone zawiasy w laptopie

 

wyłamany zawias w laptopieTAGI:

Uszkodzona obudowa w laptopie

,

uszkodzone zawiasy

,