Serwis komputerowy w Warszawie RatujLaptopa świadczy usługę wymiany klawiatury w notebookach. Wymieniamy zarówno klawiatury wkładane w palmrest (na śrubkach), jak również mocowane do niego od spodu (nitowane).

Oddaj sprzęt do naprawy

 

Etapy naprawy laptopa

ikona
1. Przekazanie laptopa do serwisu
Uzupełnij dane w formularzu Zleć naprawę i opisz dokładnie objawy usterki oraz okoliczności jej powstania. Wybierz sposób dostarczenia laptopa do serwisu (osobiście lub odbiór przez kuriera).
ikona
2. Diagnoza sprzętu i wycena naprawy
Po otrzymaniu przesyłki przystępujemy do diagnozy usterki, a następnie określamy koszt naprawy. Przed rozpoczęciem pracy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy koszty. W momencie akceptacji wyceny przystępujemy do naprawy urządzenia.
ikona
3. Usunięcie usterek i testy laptopa
Nasi specjaliści naprawiają urządzenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu - usuwają usterki przywracając do działania lub wymieniając uszkodzone elementy. Następnie sprawny laptop jest dokładnie testowany i przekazywany klientowi.

Przyczyny wymiany klawiatury

Najczęstszą przyczyną wymiany klawiatury jest jej uszkodzenie mechaniczne. W wyniku np. uderzenia uszkodzeniu ulega obwód, który przekazuje impulsy od klawisza do komputera. Może się to objawiać np. brakiem reakcji niektórych (lub wszystkich) klawiszy na nacisk - klawisz jest wciskany, ale litera nie pojawia się na ekranie. W niektórych przypadkach problemem jest załamana lub przerwana taśma klawiatury, która nie przekazuje dalej impulsu.

Równie często klawiatury zostają zalane. Ciecz dostająca się do wnętrza komputera może powodować przepięcia i uszkodzenie podzespołów. Nawet, jeżeli zachlapanie jest niewielkie nie oznacza to poprawnego działania klawiszy. Ich pracę utrudnia cukier zawarty w wielu napojach, który krystalizuje się po odparowaniu wody. Guma przewodząca (której zadaniem jest przekazanie impulsu od klawisza do obwodu) przestaje być elastyczna, bo jej ruch blokują kryształki cukru. Efektem jest „skakanie” klawisza (praca nie jest płynna lub klawisz nie odbija), zapadanie się go lub niemożność korzystania z całej klawiatury (klawisz pozostaje cały czas wciśnięty).

Przyczyną wymiany klawiatury jest także fizyczne zniszczenie, np. wyrwanie lub odpadnięcie klawiszy oraz zatarcie się liter na poszczególnych klawiszach. Na uszkodzenie klawiatury może również wskazywać piszczenie komputera.

 

Dlaczego warto postawić na RatujLaptopa?

ikona

Jasne zasady

Naprawę rozpoczynamy wyłącznie w momencie zaakceptowania wyceny przez klienta.

ikona

Duże doświadczenie

Nasz serwis działa od ponad 15 lat - w tym czasie zebraliśmy ogromne doświadczenie, które pozwala nam precyzyjnie namierzać i usuwać usterki.

ikona

Ekspresowe naprawy

Posiadamy wiele części dostępnych od ręki, dzięki czemu naprawa trwa bardzo krótko. W innych przypadkach ekspresowo sprowadzamy niezbędne części.

ikona

Gwarancja

Na każdą naprawę w naszym serwisie udzielamy nawet do 24 miesięcy gwarancji!

ikona

Bezpieczeństwo

Twoje prywatne dane traktujemy bardzo poważnie, dlatego ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

ikona

Pozytywne opinie

Z naszych usług skorzystały tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie w Google.

 

Jak naprawić klawiaturę w laptopie?

Niestety bardzo często awaria jednego z klawiszy sprawia, że nie da się w ogóle korzystać z klawiatury i trzeba ją wymienić. Uszkodzenia mechaniczne zazwyczaj uniemożliwiają naprawę. W przypadku zalania można próbować ją wysuszyć i oczyścić.

Czas wymiany klawiatury i koszt usługi zależą od jej rodzaju. W przypadku gdy jest to klawiatura montowana na śrubkach, wkładana w palmrest, sytuacja jest znacznie prostsza. Wystarczy wyjąć starą klawiaturę z obudowy komputera i zastąpić ją pasującym zamiennikiem. Nie jest to czasochłonne.

W przypadku klawiatur nitowanych wymiana trwa znacznie dłużej. Konieczny jest tu sprzęt do lutowania i doświadczenie, by nie uszkodzić innych, plastikowych elementów podczas wymiany. Bardzo ważne jest także poprawne osadzenie klawiatury z powrotem, bo błędy przy jej montażu mogą spowodować jej nierówność lub zapadanie się. Wymianę klawiatury najlepiej więc zlecić wykwalifikowanym technikom, którzy wiedzą, na co zwrócić uwagę i wybiorą odpowiedni model, pasujący do danego komputera.

Uszkodzenie klawiatury jest dobrym momentem na zmianę jej rodzaju. Zamiast używanego modelu można wybrać klawiaturę wyspową lub klasyczną (różnią się ułożeniem klawiszy), jak również np. klawiaturę podświetlaną (dobra dla graczy lubiących siedzieć po nocach). Technicy z serwisu komputerowego w Warszawie pokażą alternatywy i doradzą, który z modeli zamontować.

Tel. 24h w nagłych przypadkach 22 6666 160