Płyta główna jest najważniejszym elementem komputera, umożliwia komunikację wszystkim pozostałym komponentom i modułom. W laptopie stanowi 80% całej elektroniki. Jako jedni z niewielu serwisów w Warszawie, możemy pochwalić się najnowocześniejszym sprzętem do naprawy płyt głównych. Przekazując w nasze ręce swój laptop, masz pewność, że zostanie on poddany szczegółowej diagnostyce i naprawiony przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Działamy na terenie całego kraju i umożliwiamy odbiór sprzętu przez kuriera. Skontaktuj się z nami pod nr tel. 22 666 61 60 lub wypełnij formularz i oddaj sprzęt do profesjonalnego serwisu RatujLaptopa!

Uszkodzenie płyty głównej? Nie czekaj i wyceń koszt naprawy!

Bezpłatna wycena online

Profesjonalne naprawy płyt głównych

Serwis komputerowy RatujLaptopa to jeden z najbardziej znanych serwisów laptopów, w którym profesjonalnie naprawiamy komputery przenośne wszystkich wiodących producentów, takich jak Lenovo, HP, Samsung, Asus, Dell, MSI, Apple i wielu innych. Uszkodzenia na płycie głównej laptopa sprawiają, że nie działa on prawidłowo, a w niektórych sytuacjach laptop nie chce się włączyć po naciśnięciu przycisku zasilania.

W serwisie RatujLaptopa zajmujemy się naprawami płyt głównych, które zostały zalane cieczą, przez co nastąpiło zwarcie i uszkodzenie układów. Korozja, która pojawia się po zalaniu laptopa, sprawia, że mogą pojawić się problemy z ładowaniem baterii czy wyświetlaniem obrazu. Objawy występowania problemów z płytą główną mogą występować dopiero po pewnym czasie, dlatego ważne, aby niezwłocznie po zalaniu urządzenia przekazać je w ręce specjalistów, by zapobiec większym uszkodzeniom. Zalałeś laptopa i konieczna jest naprawa płyty głównej? Nie czekaj i oddaj laptopa do naprawy już dziś!

Oddaj sprzęt do naprawy

Etapy naprawy laptopa

ikona
1. Przekazanie laptopa do serwisu
Uzupełnij dane w formularzu Zleć naprawę i opisz dokładnie objawy usterki oraz okoliczności jej powstania. Wybierz sposób dostarczenia laptopa do serwisu (osobiście lub odbiór przez kuriera).
ikona
2. Diagnoza sprzętu i wycena naprawy
Po otrzymaniu przesyłki przystępujemy do diagnozy usterki, a następnie określamy koszt naprawy. Przed rozpoczęciem pracy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy koszty. W momencie akceptacji wyceny przystępujemy do naprawy urządzenia.
ikona
3. Usunięcie usterek i testy laptopa
Nasi specjaliści naprawiają urządzenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu - usuwają usterki przywracając do działania lub wymieniając uszkodzone elementy. Następnie sprawny laptop jest dokładnie testowany i przekazywany klientowi.

Częste objawy uszkodzonej płyty głównej

Oznaki wskazujące na to, że płyta główna może być uszkodzona:

  • Laptop nie chce się włączyć
  • Karta Wi-Fi nie działa
  • Problem z wyświetlaniem obrazu
  • Biały ekran w laptopie
  • Klawiatura nie działa prawidłowo
  • Laptop wyłącza się samoczynnie
  • Skoki napięcia na porcie USB
  • Laptop nie wykrywa dysku

Powyższe oznaki mogą świadczyć o uszkodzeniu płyty głównej, jednak ich przyczyna może być inna, dlatego tak ważna jest dobra diagnostyka usterki. Nasi serwisanci, po niedługim czasie, są w stanie określić przyczynę danej awarii.

Naprawiamy płyty główne, które przez wiele serwisów uznane zostały za nieodwracalnie uszkodzone. Jeśli Twój komputer w czasie pracy zachowuje się nietypowo, koniecznie zgłoś się do nas i oddaj laptopa w ręce doświadczonych specjalistów!

Naprawami płyt głównych zajmujemy się od kilkunastu lat, dzięki czemu posiadamy niezbędne doświadczenie, aby świadczyć usługi najwyższej jakości. Uszkodzenia układów znajdujących się na płycie nie sprawiają, że konieczna jest natychmiastowa wymiana tego elementu. Bardzo często możliwa jest wymiana wadliwego elementu czy reballing, aby laptop wrócił do pełnej sprawności. Gwarancja na naprawę uzależniona jest głównie od rodzaju usterki. Zazwyczaj jest to 6 - 12 miesięcy.

Uszkodzona płyta główna

 

Dlaczego warto postawić na RatujLaptopa?

ikona

Jasne zasady

Naprawę rozpoczynamy wyłącznie w momencie zaakceptowania wyceny przez klienta.

ikona

Duże doświadczenie

Nasz serwis działa od ponad 15 lat - w tym czasie zebraliśmy ogromne doświadczenie, które pozwala nam precyzyjnie namierzać i usuwać usterki.

ikona

Ekspresowe naprawy

Posiadamy wiele części dostępnych od ręki, dzięki czemu naprawa trwa bardzo krótko. W innych przypadkach ekspresowo sprowadzamy niezbędne części.

ikona

Gwarancja

Na każdą naprawę w naszym serwisie udzielamy nawet do 24 miesięcy gwarancji!

ikona

Bezpieczeństwo

Twoje prywatne dane traktujemy bardzo poważnie, dlatego ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

ikona

Pozytywne opinie

Z naszych usług skorzystały tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie w Google.

Specjaliści od naprawy płyt głównych

Nasz serwis laptopów swoje usługi oferuje na terenie całego kraju. Oferujemy możliwość odebrania laptopa przez kuriera, dzięki czemu nie musisz iść na kompromis, wybierając lokalny serwis, który nie ma wystarczającego doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Każda naprawa płyt głównych poprzedzana jest szczegółową diagnostyką. Opis klienta oraz inspekcja wizyjna za pomocą mikroskopu pozwala wstępnie wskazać uszkodzone elementy.

Płyta główna to jeden z najważniejszych elementów laptopa, który odpowiada za współpracę wszystkich podzespołów. W przypadku problemów z ładowaniem baterii konieczna może okazać się wymiana gniazd zasilania, a za problemy z wyświetlaniem obrazu na ekranie może odpowiadać karta graficzna, która jest przylutowana do płyty głównej. Są to w zdecydowanej większości przypadków układy BGA, które wymagają poprawy połączeń z płytą lub całkowitej wymiany.

Naprawę płyty głównej przeprowadzamy również w przypadku występowania szeregu mniejszych problemów. Często winne są układu KBC (Keyboard Controller), które w nowszych laptopach posiadają 128, 144 lub nawet 176 nóżek, które są przylutowane do płyty głównej. Układy KBC i ich wymiana polega na skrupulatnym połączeniu każdej nóżki z polem na płycie i wymaga dużej biegłości i doświadczenia serwisanta. Nie zwlekaj i wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Wypalona dziura w plycie glownej w laptopie