Obudowa jest jedną z ważniejszych części laptopa, która często ulega uszkodzeniom. Najczęstszą przyczyną są uszkodzenia mechaniczne, lecz nie zawsze. Niektóre modele laptopów z powodu kształtu obudowy są bardziej podatne na uszkodzenia zawiasów niż inne. Ich zużycie pod wpływem otwierania i zamykania klapy laptopa jest rzeczą powszechnie występującą, z powodu zużycia materiału.

Jeżeli zauważyłeś zwiększony opór przy otwieraniu klapy laptopa lub już doszło do pęknięcia - niezwłocznie zgłoś się do naszego serwisu.
Im dłużej zwlekamy i otwieramy laptop z uszkodzonymi elementami narażamy matrycę, płytę główną na uszkodzenia spowodowane naprężeniami wywieranymi na te części.

uszkodzona obudowa

Nasz serwis specjalizuje się w naprawianiu uszkodzonych zawiasów i elementów obudowy jak również ich wymianą. Wymiana części obudów często nie jest prostą sprawą z powodu braku dostępności części do laptopów niektórych marek.

Okazuje się, że problem z uszkodzonymi zawiasami często wynika również z niskiej jakości elementów. Producenci wyposażają niektóre marki i modele notebooków w słabej jakości zawiasy, które zacierają się w trakcie użytkowania i – w efekcie – odrywają od obudowy matrycy uszkadzając przyległe plastiki.

Ostatnio w naszym serwisie komputerowym pojawia się coraz więcej laptopów Samsunga (modele z serii NP530) z uszkodzonymi zawiasami. Jeżeli posiadacie Państwo laptopa Samsung NP530, 530U3B, 530U3C, 535U3C, 540U3C lub innego z tej serii, zachęcamy do wymiany zawiasów, zanim uszkodzą obudowę i matrycę. 

Uszkodzone zawiasy oraz połamane obudowy, bardzo często występują również laptopach: Toshiba Satellite L50-A, Toshiba Satellite L50-B, Asus K501, Dell XPS 13 9343 oraz Acer E5-575G

asus ux360c zawias

naprawa obudowy, naprawa zawiasów, wymiana obudowy, wymiana zawiasówzawias laptopa dell

Uszkodzony laptop hp zawiasy obudowa

laptop msi uszkodzony zawias

Zapraszamy do naszego serwisu komputerowego.