Masz zbitą, pękniętą matrycę? Niewyraźny obraz lub rozmazane kolory na matrycy? Zostawiłeś coś na klawiaturze i zamknąłeś komputer? Matryca to element laptopa, który odpowiada za wyświetlanie obrazu. W sytuacji, kiedy z różnych przyczyn ekran LCD zostaje uszkodzony, nie możemy korzystać z urządzenia i konieczna jest wymiana matrycy. Zadzwoń do nas pod numer +48 22 6666 160 i dowiedz się, ile kosztuje wymiana matrycy! Szybka, bezpłatna wycena przez telefon tylko u nas! Odwiedź nasz serwis w Warszawie na ul. Górczewskiej 62/64 lub prześlij swój sprzęt kurierem.

Szanujemy Twój czas,
możemy wymienić matrycę w ciągu 30 minut!

Bezpłatna wycena online

Wszystkie typowe matryce mamy na stanie i wymieniamy je błyskawicznie, w ciągu 30 minut. Jeśli w Twoim laptopie występuje matryca nietypowa, której nie mamy na magazynie, sprowadzimy ją w ciągu 1 dnia roboczego.

Producenci często w tym samym modelu laptopa montują różne matryce o odmiennych parametrach. W przypadku wątpliwości co do wyceny matrycy nasz technik bezpłatnie sprawdzi, która matryca jest zamontowana w Państwa laptopie.

Montujemy tylko oryginalne matryce
z 12-miesięczną gwarancją!

Naprawa uszkodzonego ekranu LCD

Nasze laptopy narażone są na upadki czy otarcia, co może prowadzić do pęknięć matrycy, która stanowi słabe ogniwo laptopów. Aby przywrócić komputer do pełnej sprawności, konieczna jest wymiana wyświetlacza. Dobranie odpowiedniej matrycy jest bardzo istotne, ponieważ w tej samej serii urządzeń producenci mogą zastosować podzespoły o różnych parametrach. Uszkodzenie matrycy zazwyczaj następuje w przypadku działania dużej siły - uderzenia, położenia ciężkiego przedmiotu na obudowie lub upadku urządzenia z wysokości. O tym, że matryca jest uszkodzona, oprócz oznak mechanicznych, może świadczyć brak obrazu na ekranie lub jego duże zaciemnienie.

Oddaj sprzęt do naprawy

Objawy uszkodzenia matrycy i ekranu

Na wymianę matrycy w laptopie musimy często zdecydować się w przypadku występowania następujących objawów:

 • widoczne pęknięcie wyświetlacza,
 • pionowe paski,
 • zanikanie obrazu,
 • plama na wyświetlaczu (rozlany ekran),
 • martwe piksele,
 • brak podświetlenia ekranu (awaria inwertera, który zasila matrycę),
 • zielony, biały lub czarny ekran,
 • matryca ma przebarwienia,
 • pasy na wyświetlaczu.

Etapy naprawy laptopa

ikona
1. Przekazanie laptopa do serwisu
Uzupełnij dane w formularzu Zleć naprawę i opisz dokładnie objawy usterki oraz okoliczności jej powstania. Wybierz sposób dostarczenia laptopa do serwisu (osobiście lub odbiór przez kuriera).
ikona
2. Diagnoza sprzętu i wycena naprawy
Po otrzymaniu przesyłki przystępujemy do diagnozy usterki, a następnie określamy koszt naprawy. Przed rozpoczęciem pracy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy koszty. W momencie akceptacji wyceny przystępujemy do naprawy urządzenia.
ikona
3. Usunięcie usterek i testy laptopa
Nasi specjaliści naprawiają urządzenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu - usuwają usterki przywracając do działania lub wymieniając uszkodzone elementy. Następnie sprawny laptop jest dokładnie testowany i przekazywany klientowi.

Wymiana matrycy w laptopie na terenie całej Polski

Serwis laptopów RatujLaptopa Warszawa zajmuje się m.in. profesjonalną wymianą matryc we wszystkich popularnych modelach laptopów dostępnych na rynku. Jesteśmy w stanie wymienić rozbity ekran nawet w 30 minut, dzięki dużemu zapleczu części do naprawy laptopów.

Z profesjonalnej usługi naszego serwisu skorzystać mogą osoby z całej Polski! 

Jak wygląda wymiana matrycy?

Uszkodzony laptop zostaje odebrany przez kuriera w wyznaczonym przez klienta miejscu, a już następnego dnia trafia pod opiekę doświadczonego serwisanta, który przeprowadzi wymianę matrycy. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje wymiana matrycy w posiadanym przez Ciebie modelu laptopa, możesz skorzystać z darmowej wyceny naprawy. Jeśli szukasz miejsca, gdzie wymienisz uszkodzoną matrycę laptopa szybko, tanio i profesjonalnie, to trafiłeś w odpowiednie miejsce!

Wymiana matrycy - cena usługi

W wielu przypadkach nie można jednoznacznie określić, ile kosztuje wymiana matrycy, ponieważ na ostateczny koszt wymiany części w dużej mierze ma jej cena, która zależy od kilku czynników, takich jak:

 • producent matrycy (np. Samsung, LG, Sharp),
 • oferowana rozdzielczość,
 • typ podświetlenia,
 • rodzaj matrycy (np. IPS);
 • częstotliwość odświeżania;
 • stan (nowa oryginalna, zamiennik, używana z demontażu, odnowiona).

W większości przypadków cena części waha się od 150 do 600 zł. W przypadku najnowszych modeli, laptopów ultrapłaskich i premium koszty są zazwyczaj większe ze względu na bardziej zaawansowane rozwiązania, które są stosowane w tego typu urządzeniach. Bez względu na to, jakie parametry oferuje montowana matryca, nasz serwis oferuje wycenę naprawy. Zachęcamy do skorzystania z formularza poniżej!

Wstępna wycena online

Dlaczego warto postawić na RatujLaptopa?

ikona

Jasne zasady

Naprawę rozpoczynamy wyłącznie w momencie zaakceptowania wyceny przez klienta.

ikona

Duże doświadczenie

Nasz serwis działa od ponad 15 lat - w tym czasie zebraliśmy ogromne doświadczenie, które pozwala nam precyzyjnie namierzać i usuwać usterki.

ikona

Ekspresowe naprawy

Posiadamy wiele części dostępnych od ręki, dzięki czemu naprawa trwa bardzo krótko. W innych przypadkach ekspresowo sprowadzamy niezbędne części.

ikona

Gwarancja

Na każdą naprawę w naszym serwisie udzielamy nawet do 24 miesięcy gwarancji!

ikona

Bezpieczeństwo

Twoje prywatne dane traktujemy bardzo poważnie, dlatego ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

ikona

Pozytywne opinie

Z naszych usług skorzystały tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie w Google.

Matryca do laptopa - matowa i błyszcząca

W laptopach stosuje się dwa rodzaje matryc - matowe oraz błyszczące, które mają swoje zastosowanie w różnych sytuacjach. W matrycy błyszczącej kolory wydają się być bardziej nasycone i mają większy kontrast. Wybieramy ją właśnie wtedy, kiedy zależy nam na żywych kolorach na ekranie. Matrycę matową cechuje zapobieganie refleksom świetlnym, przez co ekran jest bardziej czytelny, a korzystanie z urządzenia mniej męczy nasz wzrok. Jeśli często pracujemy na zewnątrz lub przy mocnym świetle, należy zwrócić uwagę na matrycę matową. Bez względu na to, jaką matrycę zastosowano w Twoim laptopie, w naszym serwisie możesz wymienić wyświetlacz z użyciem oryginalnych części. Warto zdecydować się na wymianę ekranu w RatujLaptopa ze względu na krótki czas naprawy, 12-miesięczną gwarancję, a także możliwość oddania sprzętu do serwisu bez konieczności wychodzenia z domu! Twój laptop uległ uszkodzeniu i musisz szybko wymienić matrycę? Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z formularza zgłoszenia awarii!