Jeśli Twój laptop został zalany nie zwlekaj z oddaniem go do serwisu komputerowego!

Chwila nieuwagi może doprowadzić do zalania laptopa winem, kawą, herbatą, wodą lub jakąkolwiek inną cieczą. Nawet niewielkie zachlapanie może stanowić śmiertelne zagrożenie dla Twojego laptopa. To, co należy robić w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, to niezwłocznie odłączyć zasilanie zalanego laptopa! Jeżeli to możliwe, wyciągnij też baterię. Zalanie laptopa nie zawsze oznacza natychmiastowe wyłączenie komputera i brak możliwości jego ponownego uruchomienia.

Zalałeś/aś laptopa i nie wiesz co dalej? Wyceń naprawę za darmo!

Bezpłatna wycena online

Próby usuwania awarii samemu mogą przynieść wiele szkód oraz spowodować nieodwracalne zmiany. Często zdarza się, że zalany laptop działa, a objawy zalania laptopa i uszkodzenia jego podzespołów pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Może się to objawić w przeróżny sposób np. poprzez brak obrazu. Samodzielna naprawa płyty głównej w zdecydowanej większości przypadków kończy się niepowodzeniem. Nasz serwis laptopów zajmuje się profesjonalną naprawą komputerów po zalaniu.

Zadzwoń do nas pod numer tel. 22 666 61 60 lub skorzystaj z wygodnego formularza zgłoszeniowego. Oferujemy darmową wycenę naprawy, a także odbiór sprzętu przez kuriera, dzięki czemu możesz bez wychodzenia z domu oddać sprzęt do serwisu!

 

Etapy naprawy laptopa

ikona
1. Przekazanie laptopa do serwisu
Uzupełnij dane w formularzu Zleć naprawę i opisz dokładnie objawy usterki oraz okoliczności jej powstania. Wybierz sposób dostarczenia laptopa do serwisu (osobiście lub odbiór przez kuriera).
ikona
2. Diagnoza sprzętu i wycena naprawy
Po otrzymaniu przesyłki przystępujemy do diagnozy usterki, a następnie określamy koszt naprawy. Przed rozpoczęciem pracy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy koszty. W momencie akceptacji wyceny przystępujemy do naprawy urządzenia.
ikona
3. Usunięcie usterek i testy laptopa
Nasi specjaliści naprawiają urządzenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu - usuwają usterki przywracając do działania lub wymieniając uszkodzone elementy. Następnie sprawny laptop jest dokładnie testowany i przekazywany klientowi.

Oddaj sprzęt do naprawy

zalany laptop kawą


Naprawa laptopa po zalaniu

Elektronika w laptopie źle znosi obecność wilgoci i chociaż może się wydawać, że po pewnym czasie wszystko wyschnie, woda często zostaje wewnątrz obudowy, powodując korozję i niszcząc sprzęt. To, czy nasz komputer przeżyje kontakt z cieczą, zależy przede wszystkim od nas samych i od tego jak szybko zareagujemy. Po zalaniu laptopa absolutnie nie wolno ponownie go uruchamiać! Odłącz zasilanie, wyjmij baterię i najlepiej jak najszybciej przekaż laptopa do serwisu, który profesjonalnie wyczyści zalany komputer, usunie powstałe w wyniku działania cieczy usterki i odpowiednio go zabezpieczy przed działaniem korozji. Czynności te zapobiegną poważniejszym usterkom płyty głównej, które mogą nastąpić później.


Ciecz znajdująca się we wnętrzu zalanego laptopa doprowadzić do poważnych uszkodzeń płyty głównej, ale także innych podzespołów, takich jak np. klawiatura, dysk twardy, pamięć czy karta sieciowa. Wymiana klawiatury czy pamięci RAM urządzenia nie jest czynnością bardzo czasochłonną, czy kosztowną, lecz odzyskanie danych z uszkodzonego dysku lub usunięcie zwarcia znajdującego się na płycie głównej już tak.

Laptop po zalaniu piwem

Czego jeszcze nie należy robić po zalaniu laptopa?

Przede wszystkim pamiętaj o odcięciu zasilania od laptopa. Jeśli to możliwe, to wyjmij baterię. Na pewno nie należy nim potrząsać. Drgania tylko pomogą cieczy rozprzestrzenić się po miejscach trudniej dostępnych. Absolutnie nie można także suszyć zalanego laptopa na wszelkiego rodzaju grzejnikach czy też suszyć go suszarką. Użycie suszarki z ustawioną wysoką temperaturą suszenia może odkształcić klawisze klawiatury. Podgrzanie rozlanej cieczy może przenieść część cieczy z klawiatury na płytę główną albo ułatwi wnikanie w zakamarki płyty głównej. Zwiększy to także ryzyko mikro zwarć. Podgrzewanie w piekarniku także nie przyniesie żadnych korzyści, a jedynie uszkodzi bardziej laptopa. Nie włączaj laptopa, nawet jeśli wydaje Ci się, że już odparowała z niego woda.

 

Dlaczego warto postawić na RatujLaptopa?

ikona

Jasne zasady

Naprawę rozpoczynamy wyłącznie w momencie zaakceptowania wyceny przez klienta.

ikona

Duże doświadczenie

Nasz serwis działa od ponad 15 lat - w tym czasie zebraliśmy ogromne doświadczenie, które pozwala nam precyzyjnie namierzać i usuwać usterki.

ikona

Ekspresowe naprawy

Posiadamy wiele części dostępnych od ręki, dzięki czemu naprawa trwa bardzo krótko. W innych przypadkach ekspresowo sprowadzamy niezbędne części.

ikona

Gwarancja

Na każdą naprawę w naszym serwisie udzielamy nawet do 24 miesięcy gwarancji!

ikona

Bezpieczeństwo

Twoje prywatne dane traktujemy bardzo poważnie, dlatego ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

ikona

Pozytywne opinie

Z naszych usług skorzystały tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie w Google.

Ile kosztuje naprawa laptopa po zalaniu?

W przypadku dużego zalania ciecz może uszkodzić wiele układów (w pierwszej kolejności układ zasilania) oraz wiele innych elementów aktywnych i pasywnych takich jak kondensatory czy rezystory. Diagnoza usterki może być bardzo czasochłonna, a naprawa komputera kosztowna. Koszt naprawy zależy przede wszystkim od:

 • rodzaju cieczy (słodzone napoje są gorsze dla elektroniki niż woda),
 • szybkości naszej reakcji po wystąpieniu zalania i podjętych działań,
 • czasu od zalania do dostarczenia komputera do naprawy,
 • ilości elementów, które miały kontakt z cieczą i ich stopniu skorodowania.

Nasz serwis komputerowy oferuje bezpłatną wycenę czyszczenia laptopa i usunięcia usterki, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem procesu wiesz, ile kosztuje naprawa zalanego laptopa!

Jak postąpić po zalaniu laptopa?

Po odłączeniu zasilania pod żadnym pozorem nie wolno próbować podłączać go ponownie. Jeśli laptop jest jeszcze objęty gwarancją producenta, to próby naprawy go na tej podstawie mogą jedynie pogorszyć sytuację, ponieważ autoryzowane serwisy z miejsca odrzucają zgłoszenie i proponują odpłatną wymianę, która obejmuje zazwyczaj wymianę elementów, a całkowity koszt usługi niejednokrotnie może przekracza połowę wartości sprzętu. Na ogół samodzielna naprawa zalanego laptopa też nie wchodzi w grę, ponieważ aby wymienić uszkodzone elementy elektroniczne, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt taki jak mikroskop, precyzyjne stacje lutownicze czy stacje typu hot air, nie wspominając już o szeregu elektronicznych elementów zastępczych do laptopa. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wykonanie podstawowych czynności bezpośrednio po nieszczęśliwym zdarzeniu i udanie się do serwisu, aby przekazać sprzęt do rąk doświadczonego serwisanta, który oceni powstałe uszkodzenia i wyceni koszt pracy.

Jeśli płyn dostał się do wnętrza obudowy od strony klawiatury, powinniśmy podjąć działania mające na celu zmniejszenie ryzyka jego ingerencji w większą ilość elementów. W tym celu należy odwrócić laptopa z otworzoną klapą do góry nogami i pozostawić go w takiej pozycji, także na czas transportu. W przeciwnym przypadku, gdy nie odwrócimy laptopa klawiaturą do dołu, płyn może rozlać się po płycie głównej, niszcząc wszystkie elementy, które się na niej znajdują w tym niezwykle delikatny i drogi procesor.

Zwlekanie z oddaniem laptopa do serwisu spowoduje tylko dalsze uszkodzenia, co spowoduje podniesienie kosztu naprawy lub całkowite uszkodzenie sprzętu.

Suszenie laptopa po zalaniu, czego nie robić

Jak uratować zalany laptop? Co zrobić?

Dostarczenie laptopa po zalaniu do autoryzowanego serwisu na pogwarancyjną naprawę laptopa jest nieopłacalne, dlatego warto skorzystać z naszego serwisu. Naprawa laptopów w naszym serwisie to gwarancja, że Twój sprzęt zostanie natychmiast rozebrany, przekazany do czyszczenia i poddany kompleksowej naprawie. Za pomocą specjalistycznych środków chemicznych jesteśmy w stanie naprawić większość płyt głównych po zalaniu. Pamiętaj, czas ma tu bardzo duże znaczenie. Skorzystaj z pomocy fachowców. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszego serwisu - Warszawa, ul. Górczewska 62/64.


W nagłych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 666 61 60 czynny 24h.

Naprawa zalanego laptopa — krok po kroku

Naprawa laptopów nie jest prostym zadaniem. Potrzeba do tego dużego doświadczenia. Poniżej pokrótce przedstawiamy typowy proces diagnozy i naprawy zalanego urządzenia, jaki przeprowadzamy w naszym serwisie:

 • w pierwszej kolejności rozkręcamy obudowę laptopa,
 • demontujemy klawiaturę, touchpad, obudowę, dysk twardy, pamięci, płytę główną,
 • przeprowadzamy dokładne oględziny wszystkich podzespołów,
 • usuwamy wszelkie ślady wody, a także korozji, czyścimy zalane elementy wodą destylowaną lub alkoholem izopropylowym, czyścimy klawiaturę,
 • zabezpieczamy antykorozyjnie zalany laptop,
 • testujemy płytę pod kątem występowania niepożądanego zwarcia,
 • wymieniamy uszkodzone elementy elektroniczne płyty głównej takie jak rezystory, kondensatory, zintegrowane układy itd.,
 • ponownie testujemy podzespoły, dokonujemy pomiarów napięcia, sprawdzamy ładowanie baterii,
 • montujemy klawiaturę, składamy laptopa klienta, uzupełniamy brakujące śrubki,
 • przekazujemy klientowi naprawiony i w 100% sprawny laptop.

Podsumowując, naprawa laptopa po zalaniu nie jest prostym zabiegiem. Po zalaniu, laptop należy ułożyć klawiaturą do dołu, tak aby ciecz miała utrudniony dostęp do płyty głównej. Serwis komputerowy dokłada wszelkich starań, aby czyszczenie laptopa oraz naprawa były na jak najwyższym poziomie. Zalanie laptopa może zdarzyć się każdemu i dlatego ważne jest, aby reakcja była szybka, co zmniejszy koszt naprawy. Pamiętaj o ostrożnym posługiwaniu się kubkiem w obecności laptopa ;). Jeżeli ważne są dla Ciebie pliki oraz inne dane, jakie przechowujesz na swoim komputerze, to naszym zdaniem warto zadbać o wykonywanie regularnych kopii zapasowych, tak aby zalany laptop nie był powodem, dla którego stracisz swoje dane bezpowrotnie.

czyszczenie laptopa po zalaniu - naprawa

zalanie dysku twardego