Jeśli Twój laptop został zalany nie zwlekaj z oddaniem go do serwisu!

W przypadku zalania laptopa winem, piwem, kawa herbata, wodą bądź jakąkolwiek inną cieczą lub nawet tylko zachlapania należy natychmiast wyłączyć laptopa, odłączyć od zasilacza oraz wyciągnąć baterię. Zalanie laptopa nie zawsze oznacza natychmiastowe wyłączenie komputera i brak możliwości jego ponownego uruchomienia. Próby usuwania awarii samemu mogą przynieść wiele szkód oraz spowodować nieodwracalne zmiany. Często zdarza się, że urządzenie nadal funkcjonuje, a objawy zalania laptopa i uszkodzenia jego podzespołów pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Nasz serwis laptopów zajmuje się profesjonalną naprawą komputerów po zalaniu. Zadzwoń do nas pod numer tel. 22 666 61 60 lub skorzystaj z wygodnego formularza zgłoszeniowego. Oferujemy darmową wycenę naprawy, a także odbiór sprzętu przez kuriera, dzięki czemu możesz bez wychodzenia z domu oddać sprzęt do serwisu!

Laptop po zalaniu kawą

Bezpłatna wycena online

Oddaj sprzęt do naprawy


Naprawa laptopa po zalaniu

Elektronika w laptopie źle znosi obecność wilgoci i chociaż może się wydawać, że po pewnym czasie wszystko wyschnie, woda często zostaje wewnątrz obudowy, powodując korozję i niszcząc sprzęt. To, czy nasz komputer przeżyje kontakt z cieczą, zależy przede wszystkim od nas samych i od tego jak szybko zareagujemy. Bezwzględnie po zalaniu nie wolno ponownie włączać laptopa! Odłącz zasilanie, wyjmij baterię i najlepiej jak najszybciej przekaż laptopa do serwisu, który profesjonalnie wyczyści zalany komputer, usunie powstałe w wyniku działania cieczy usterki i odpowiednio go zabezpieczy przed działaniem korozji. Czynności te zapobiegną poważniejszym usterkom płyty głównej, które mogą nastąpić później.


Ciecz znajdująca się we wnętrzu zalanego laptopa doprowadzić do poważnych uszkodzeń płyty głównej, ale także innych podzespołów, takich jak np. klawiatura, dysk twardy, pamięć czy karta sieciowa. Wymiana klawiatury czy pamięci RAM urządzenia nie jest czynnością bardzo czasochłonną, czy kosztowną, lecz odzyskanie danych z uszkodzonego dysku lub usunięcie zwarcia znajdującego się na płycie głównej już tak.

Laptop po zalaniu piwem
Zalany laptop koszt naprawy

W przypadku dużego zalania ciecz może uszkodzić wiele układów (w pierwszej kolejności układ zasilania) oraz wiele innych elementów, np. bezpieczników czy rezystorów. Diagnoza usterki może być bardzo czasochłonna, a naprawa kosztowna. Koszt naprawy zależy przede wszystkim od:

 • rodzaju cieczy,
 • szybkości naszej reakcji po wystąpieniu zalania i podjętych działań,
 • czasu od zalania do dostarczenia komputera do naprawy,
 • ilości elementów, które miały kontakt z cieczą i ich skorodowania.

Nasz serwis oferuje bezpłatną wycenę czyszczenia laptopa i usunięcia usterki, dlatego koszt usługi jest znany jeszcze przed rozpoczęciem procesu naprawy!

Jak postąpić po zalaniu laptopa?

Po odłączeniu zasilania pod żadnym pozorem nie wolno próbować podłączać go z powrotem. Jeśli laptop jest jeszcze objęty gwarancją producenta, to próby naprawy go na tej podstawie mogą jedynie pogorszyć sytuację, ponieważ autoryzowane serwisy z miejsca odrzucają zgłoszenie i proponują odpłatną wymianę, która obejmuje zazwyczaj wymianę elementów, a całkowity koszt usługi niejednokrotnie może przekracza połowę wartości sprzętu. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wykonanie podstawowych czynności bezpośrednio po nieszczęśliwym zdarzeniu i szybkie przekazanie sprzętu do rąk serwisanta, który oceni powstałe uszkodzenia i wyceni koszt pracy.

Jeśli płyn dostał się do wnętrza obudowy od strony klawiatury, powinniśmy podjąć działania mające na celu zmniejszenie ryzyka jego ingerencji w większą ilość elementów. W tym celu należy odwrócić laptopa do góry nogami i pozostawić go w takiej pozycji, także na czas transportu.

Suszenie laptopa po zalaniu, czego nie robić

Jak uratować zalany laptop? Co zrobić?

Oddanie notebooka do autoryzowanego serwisu na naprawę pogwarancyjną jest nieopłacalne, dlatego warto skorzystać z naszego serwisu. Twój sprzęt zostanie natychmiast rozebrany, przekazany do czyszczenia i poddany kompleksowej naprawie. Za pomocą specjalistycznych środków chemicznych jesteśmy w stanie naprawić większość płyt głównych po zalaniu. Pamiętaj, czas ma tu bardzo duże znaczenie. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszego serwisu - Warszawa, ul. Górczewska 62/64.
Tel. 24h w nagłych przypadkach 22 666 61 60.

Proces naprawy zalanego urządzenia:

 • rozkręcamy obudowę laptopa,
 • demontujemy klawiaturę, touchpad, obudowę, dysk twardy, pamięci, płytę główną,
 • przeprowadzamy dokładne oględziny wszystkich podzespołów,
 • usuwamy wszelkie ślady wody, a także korozji, czyścimy zalane elementy,
 • zabezpieczamy antykorozyjnie zalany laptop,
 • testujemy płytę pod kątem występowania zwarcia,
 • wymieniamy uszkodzone elementy,
 • ponownie testujemy podzespoły, dokonujemy pomiarów napięcia, sprawdzamy ładowanie baterii,
 • składamy laptopa klienta, uzupełniamy brakujące śrubki,
 • przekazujemy klientowi w 100% sprawny laptop.

czyszczenie laptopa po zalaniu - naprawa

zalanie dysku twardego