Gniazdo zasilania w laptopie może, w wyniku nieuwagi użytkownika, zostać uszkodzone. W większości przypadków naprawa gniazda polega na jego wymianie na nowe. Nasz serwis komputerowy cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Posiadamy doświadczenie w zakresie naprawy laptopów i wymiany ich poszczególnych części, również włączając w to oprogramowanie i systemy konkretnego modelu komputera. Sprawnie oceniamy uszkodzenie gniazda zasilania, a wymianę przeprowadzamy po wcześniejszym przedstawieniu wyceny klientowi. Serwis dysponuje specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu szybko usuwamy różnego rodzaju usterki. Skontaktuj się z nami pod numerem 22 666 61 60 lub skorzystaj z wygodnego formularza bezpłatnej wyceny naprawy. Działamy na terenie całej Polski! Kurier odbierze od Ciebie sprzęt i dostarczy go z powrotem po naprawie!

Gniazdo ładowania Twojego laptopa nie działa? Kliknij wyceń naprawę!

Bezpłatna wycena online

W naszym serwisie możesz skorzystać z usługi wymiany gniazda na nowe.

 

Etapy naprawy laptopa

ikona
1. Przekazanie laptopa do serwisu
Uzupełnij dane w formularzu Zleć naprawę i opisz dokładnie objawy usterki oraz okoliczności jej powstania. Wybierz sposób dostarczenia laptopa do serwisu (osobiście lub odbiór przez kuriera).
ikona
2. Diagnoza sprzętu i wycena naprawy
Po otrzymaniu przesyłki przystępujemy do diagnozy usterki, a następnie określamy koszt naprawy. Przed rozpoczęciem pracy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy koszty. W momencie akceptacji wyceny przystępujemy do naprawy urządzenia.
ikona
3. Usunięcie usterek i testy laptopa
Nasi specjaliści naprawiają urządzenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu - usuwają usterki przywracając do działania lub wymieniając uszkodzone elementy. Następnie sprawny laptop jest dokładnie testowany i przekazywany klientowi.

Jak działa gniazdo zasilania w laptopie?

Gniazdo zasilania dostarcza prąd stały na płytę główną. Podpinamy do niego wtyczkę od zasilacza, dzięki czemu laptop nie musi polegać tylko na pobieraniu energii z baterii podczas pracy.

W zależności od sposobu załączenia z płytą główną wyróżnia się dwa rodzaje gniazd zasilania w laptopach:

 • gniazdo wlutowane bezpośrednio w płytę główną (przeto do jego wymiany potrzebna będzie lutownica)
 • gniazdo zasilania, do którego dolutowane są kable i wtyczka (wtedy gniazdo zamocowane jest w obudowie laptopa, a wtyczka podłączona do złącza w płycie głównej; zdecydowanie prostszy do naprawy typ gniazda, gdyż nie wymagający lutownicy)

naprawa gniazda zasilania, uszkodzone gniazdo ładowania, laptop nie ładuje

Przyczyny uszkodzenia gniazda zasilania

Można wyróżnić kilka przyczyn uszkodzeń gniazd:

 • uszkodzenie mechaniczne
 • zwarcie na płyty głównej
 • uszkodzenie kabla zasilającego

Do każdego z tych uszkodzeń może dojść na różne sposoby, a najczęściej do uszkodzenia gniazda dochodzi za sprawą wyłamania gniazda przez użytkownika poprzez nadmierne zginanie kabla - wtedy mamy nie tylko uszkodzone gniazdo, ale też uszkodzenie mechaniczne wtyczki i kabla zasilacza. W przypadku niektórych laptopów może dojść do wyłamania zabezpieczenia pinów, to zaś może doprowadzić do zwarcia, a w konsekwencji - uszkodzenia płyty głównej.

Zdarza się, że przyczynę problemu z ładowaniem baterii i uruchomieniem laptopa znajdziemy w samym zasilaczu, który również może ulec uszkodzeniu. We właściwym zdiagnozowaniu problemu pomoże nam sprawna ładowarka o takich samych parametrach i wtyku. Jeśli nie chcesz ryzykować, po prostu odwiedź nasz serwis laptopów! Dzięki nam będziesz znowu mógł regularnie ładować, a dotychczasowe zginanie, szarpanie i dociskanie kabla zasilającego stanie się przeszłością!

Objawy uszkodzenia gniazda zasilacza w laptopie:

 • brak reakcji na włącznik w laptopie
 • bateria się nie ładuje
 • gniazdo zasilania nadmiernie się nagrzewa
 • przy poruszaniu kablem zasilającym laptop się wyłącza
 • gniazdo zasilania się rusza

 

Dlaczego warto postawić na RatujLaptopa?

ikona

Jasne zasady

Naprawę rozpoczynamy wyłącznie w momencie zaakceptowania wyceny przez klienta.

ikona

Duże doświadczenie

Nasz serwis działa od ponad 15 lat - w tym czasie zebraliśmy ogromne doświadczenie, które pozwala nam precyzyjnie namierzać i usuwać usterki.

ikona

Ekspresowe naprawy

Posiadamy wiele części dostępnych od ręki, dzięki czemu naprawa trwa bardzo krótko. W innych przypadkach ekspresowo sprowadzamy niezbędne części.

ikona

Gwarancja

Na każdą naprawę w naszym serwisie udzielamy nawet do 24 miesięcy gwarancji!

ikona

Bezpieczeństwo

Twoje prywatne dane traktujemy bardzo poważnie, dlatego ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

ikona

Pozytywne opinie

Z naszych usług skorzystały tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie w Google.

Wymiana gniazda zasilania w laptopie — cena

Koszt wymiany gniazda zasilania uzależniony jest przede wszystkim od modelu laptopa. Niektóre gniazda lutowane są bezpośrednio do płyty głównej, a w innych modelach laptopów gniazdo wpinane jest do niej za pomocą wtyczki.

Cena wymiany gniazda ładowania zmienia się w przypadku, gdy ciągle korzystaliśmy z laptopa mimo uszkodzonego gniazda. Użytkowanie komputera w takim stanie może grozić uszkodzeniem także innych komponentów. Luźne gniazdo ładowania może spełniać swoją funkcję przez pewien czas, a intensywne użytkowanie generuje nadmierne nagrzewanie się elementu. Takie postępowanie naraża układ zasilania, a nawet baterię na uszkodzenie. Gdy złącze ulega uszkodzeniu, konieczna może okazać się także wymiana baterii i uszkodzonych układów przez profesjonalny serwis laptopów. Zastanawiając się, ile kosztuje wymiana gniazda ładowania, należy wziąć pod uwagę możliwe uszkodzenia mocowania gniazda w obudowie laptopa, które powstaną przez nieprawidłowe użytkowanie.

Zakładając, że wymagana jest tylko i wyłącznie wymiana gniazda, koszt usługi w przypadku najpopularniejszych modeli laptopów waha się w granicach 200 - 450 złotych.

Najtrudniejszym do wymiany typem gniazda zasilania jest gniazdo usb-c. Producenci stosują tutaj bardzo różne odmiany tego gniazda, które nie są zamienne. Dodatkowa trudnościa są często wyrwane pola lutownicze do których przylutowane jest gniazdo usb-c. Użytkownik próbując włączyć laptopa wygina wtyczkę od zasilacza w efekcie czego doprowadza do oderwania gniazda z polami lutowniczymi od płyty głównej. Usterka często występuje w laptopach Huawei, Lenovo, Dell. Niestety naprawa tego typu usterki wymaga prac pod mikroskopem i odbudowy pól lutowniczych do których będzie można przylutować gniazdo.
przykład uszkodzenia gniazda usb-c i odbudowa pól lutowniczych.

Wymiana gniazda zasilania na plycie głównej

Wymiana gniazda zasilania w laptopie - przebieg:

 1. Rozkręcamy laptopa, aby pozbyć się obudowy oraz odłączamy baterię.
 2. Odłączamy wtyczki i taśmy, aby później zająć się płytą główną.
 3. Wyjmujemy płytę główną.
 4. Przechodzimy do wylutowania uszkodzonego gniazda zasilania.
 5. Czyścimy pola lutownicze i laminat.
 6. Wreszcie bierzemy się do lutowania nowego gniazda zasilania.
 7. Przy okazji możemy wykonać również usługę konserwacji układu chłodzenia
 8. Montujemy płytę główną wewnątrz obudowy.
 9. Podpinamy taśmy i wtyczkę do płyty głównej.
 10. Sprawdzamy stan obudowy i zawiasów, oraz to, czy dobrze podpięliśmy podzespoły.
 11. Na koniec przechodzimy do montażu obudowy oraz do testów po naprawie.

Jak testujemy czy nowe gniazdo dobrze działa?

Kiedy już wymiana gniazda jest za nami, warto przeprowadzić kilka testów, aby zobaczyć, czy naprawa się powiodła. Rzeczy, które należy sprawdzić, to:

 • czy gniazdo jest dobrze osadzone
 • czy bateria się ładuje
 • czy podczas ruszania kablem połączenie nie jest przerywane
 • czy gniazdo się nadmiernie nie nagrzewa
 • czy wtyczka nie wypada z gniazda

Wymiana gniazda zasilania w naszym serwisie!

Możemy też wymienić lub naprawić inne części Twojego laptopa. Cena napraw w naszym serwisie nie obejmuje diagnostyki ani porad - te nie wchodzą w koszt wyceny!

Możesz od razu przyjechać do naszego serwisu stacjonarnego na Górczewskiej 62/64, albo mówić się przez telefon 22 666 61 60 lub e-mail: biuro@ratujlaptopa.pl. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty.