W życiu każdego laptopa może przyjść taki moment, w którym musi nastąpić wymiana baterii - czy to z powodu uszkodzenia mechanicznego, czy to po prostu dlatego, że bateria (która wszak działa tylko 30 minut przy zwykłym użytkowaniu - a nawet krócej, w zależności od intensywności - a potem bez ładowania za pomocą akumulatora się nie obejdzie) wyczerpuje się.

Oddaj sprzęt do naprawy

 

Etapy naprawy laptopa

ikona
1. Przekazanie laptopa do serwisu
Uzupełnij dane w formularzu Zleć naprawę i opisz dokładnie objawy usterki oraz okoliczności jej powstania. Wybierz sposób dostarczenia laptopa do serwisu (osobiście lub odbiór przez kuriera).
ikona
2. Diagnoza sprzętu i wycena naprawy
Po otrzymaniu przesyłki przystępujemy do diagnozy usterki, a następnie określamy koszt naprawy. Przed rozpoczęciem pracy kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy koszty. W momencie akceptacji wyceny przystępujemy do naprawy urządzenia.
ikona
3. Usunięcie usterek i testy laptopa
Nasi specjaliści naprawiają urządzenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu - usuwają usterki przywracając do działania lub wymieniając uszkodzone elementy. Następnie sprawny laptop jest dokładnie testowany i przekazywany klientowi.

Możemy wymienić baterię w Twoim laptopie - zapraszamy!

W przypadku, kiedy nie masz czasu wymienić baterię w laptopie lub boisz się to zrobić samemu, zapraszamy do naszego serwisu. Samodzielna wymiana baterii niejednokrotnie wymaga demontażu wielu elementów laptopa, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Zajmujemy się naprawą laptopów i wiemy na ich temat bardzo dużo. Jesteśmy ulokowani w wygodnym miejscu (Warszawa, ul. Górczewska 62/64). Na miejscu sprawdzimy, co dzieje się z Twoją baterią i wycenimy koszt potencjalnej usługi (kompletnie za darmo!). Zadzwoń pod numer 22 666 61 60 lub skorzystaj z wygodnego formularza, dzięki któremu oddasz swoje urządzenie do naprawy!

Bezpłatna wycena online

Dlaczego warto postawić na RatujLaptopa?

ikona

Jasne zasady

Naprawę rozpoczynamy wyłącznie w momencie zaakceptowania wyceny przez klienta.

ikona

Duże doświadczenie

Nasz serwis działa od ponad 15 lat - w tym czasie zebraliśmy ogromne doświadczenie, które pozwala nam precyzyjnie namierzać i usuwać usterki.

ikona

Ekspresowe naprawy

Posiadamy wiele części dostępnych od ręki, dzięki czemu naprawa trwa bardzo krótko. W innych przypadkach ekspresowo sprowadzamy niezbędne części.

ikona

Gwarancja

Na każdą naprawę w naszym serwisie udzielamy nawet do 24 miesięcy gwarancji!

ikona

Bezpieczeństwo

Twoje prywatne dane traktujemy bardzo poważnie, dlatego ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

ikona

Pozytywne opinie

Z naszych usług skorzystały tysiące zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie w Google.

Baterie w laptopie - jak działają?

Obecnie baterie używane w laptopach - niezależnie od marki, modelu czy producenta laptopa - to baterie litowo-jonowe i litowo-polimerowe, działające na zasadzie akumulatora. Ów akumulator znajduje się w dolnej części laptopa, a dzięki przypięciu laptopa do kontaktu, rozpoczyna się proces ładowania, który umożliwia ładowanie komputera i szybkie odnowienie jego poziomu zasilania.

Problemy, przez które wymiana baterii jest potrzebna

HP-omen-spuchnieta-bateria

Jednym z największych problemów baterii w laptopie - zwłaszcza w przypadku starszych modeli - jest przegrzewanie się.

Większość ogniw działa optymalnie w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Nadmiernemu nagrzewaniu zaś może sprzyjać długi czas użytkowania, umiejscowienie urządzenia w miejscu, gdzie zachodzi utrudniona wentylacja sprzętu, a także wiekowy model laptopa zmuszony do pracy na programach i aplikacjach przekraczających znacznie jego możliwości techniczne. Dużym problemem może być też taśma przewodząca, która odpowiada za ciepło procesora.

Wiek urządzenia wpływa też na żywotność ogniw, bo nowsze modele posiadają stosowne zabezpieczenia przeciwko przegrzaniu i rozładowaniu, natomiast starsze laptopy mogą być narażone na zużycie podczas rozładowania akumulatora (kiedy poziom zasilania obniży się do 20 procent).

Co warto zrobić, zanim zdecydujesz się na wymianę baterii w laptopie?

Warto dowiedzieć się jak można dokonać wymiany baterii na nową w laptopie albo skorzystać z usługi wymiany baterii w naszym serwisie. Masz kilka możliwości do zrobienia, zanim zdecydujesz się wymienić baterię w laptopie na nową.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury urządzenia i niewychodzenie poniżej 20 procent zapewni długą żywotność ogniw akumulatora, ale możesz też przyjrzeć się oprogramowaniu, które firmy takie jak Microsoft wprowadziły, aby zapewnić nam długi czas pracy komputera. Windows 10 (a także jego poprzednicy) ma programy, które umożliwiają zredukowanie zużycia energii. Pod wieloma względami ogranicza to poziom jakości pracy laptopa, ale oszczędzi to ogniwa akumulatora, zanim się przegrzeją.

Jednak w momencie, kiedy laptop działa 15-20 minut, zanim się całkowicie rozładuje (albo nawet kiedy bateria rozładowana jest tak bardzo, że komputer nie działa w ogóle), jest to najwyższy czas, aby wymienić baterię w laptopie.

Oryginalna bateria czy zamiennik?

Przy wymianie baterii w laptopie trzeba pamiętać o doborze akumulatora lub jego zamiennika. Można kupić ten sam model akumulatora, a można wybrać jeden z wielu zamienników, które zapewnią nam więcej czasu pracy.

Dlaczego jednak warto wybrać zamiennik?

Zamiennik ma tę zaletę, że nie kosztuje tak dużo, jak bateria oryginalna. Ponadto różne modele zamienników oferują większą pojemność.

Jak jednak dobrać baterię, która będzie kompatybilna z naszym laptopem? Możesz to zrobić w łatwy sposób - wystarczy, że sprawdzisz numer seryjny swojej baterii, wpiszesz go do przeglądarki. Warto też wpisać model laptopa. Najlepiej też sprawdzić, czy czasem firma produkująca model laptopa, który kupiliśmy, nie oferuje gwarancji na swoje produkty, bo wtedy możemy liczyć na mniejszy koszt baterii do wymiany. Najlepszym sposobem jest jednak przekazanie sprzętu w ręce naszych specjalistów, którzy odpowiednio dobiorą oraz wymienią ogniwo na nowe.

Jak wygląda proces wymiany baterii w laptopie?

Kiedy mamy już odpowiednią baterię lub jej zamiennik, proces fizycznej wymiany baterii wygląda następująco:

  1. Odłączamy laptopa od sieci i wyłączamy system operacyjny.
  2. Odwracamy komputer i odnajdujemy komorę baterii (najczęściej możemy znaleźć ją w górnej części obudowy).
  3. Odsuwamy na bok zatrzaski trzymające obudowę, za którą kryje się bateria (pamiętajmy jednak, że ich wygląd, kształt i umiejscowienie może różnić się od modelu). Czasem wystarczy usunąć tylko jeden zatrzask, a czasem oba, aby można było usunąć baterię. Jeżeli przesuniemy tylko jeden zatrzask, drugi będzie musiał być trzymany równolegle.
  4. Wyjmujemy akumulator, sprawdzamy styki. Wymiana baterii wymaga, aby były czyste i nie utlenione, toteż w przypadku zabrudzenia, przetrzemy je sucha lub lekko zwilżoną szmatką (pamiętamy tylko o tym, aby styki wyschły przed podłączeniem urządzenia do laptopa).
  5. Wreszcie wkładamy baterię do komory tak, aby swobodnie weszła w rowki i zapięła się, wydając charakterystyczne kliknięcie. Bo wykonaniu tego procesu sprawdzamy, czy Twój laptop działa.

Tak wygląda bateria w laptopie