KLIKNIJ
ABY SPRAWDZIĆ DOJAZDNumer telefonu

22 666 61 60 - 24h

Górczewska 62/64
01-401 Warszawa

pon.-pt.  9 - 18
sob.      10 - 14
biuro@ratujlaptopa.pl

ZLEĆ NAPRAWĘ

Czyszczenie laptopa

Zalany laptop! Co robić?

Postarzanie sprzętu

Wymiana podzespołów w laptopie

Reballing czy wymiana chipu?

Wymiana matrycy w laptopie

Naprawa gniazd zasilania w laptopie

Naprawa układów BGA w laptopie

Naprawa laptopa po zalaniu

Naprawa układu chłodzenia

Naprawa obudowy w laptopie, naprawa i wymiana zawiasów

Naprawa wymiana płyty głównej w laptopie

Wolno działa internet, reklamy w przeglądarce

Kompleksowa konserwacja komputera


Qutlook nie działa. Naprawa poczty

System nie włącza się po aktualizacjach Windowsa

CryptoLocker zaszyfrowane dane -wirus

Uszkodzona obudowa w laptopie, uszkodzone zawiasy

Naprawa tabletów, wymiana dotyku w tablecie, zbity ekran w tablecie

Jak dbać o baterię w laptopie?

Zasilacz – oryginał, czy zamiennik?

Uszkodzona obudowa w Lenovo

Wyrwane zawiasy w Lenovo u530 Touch i Asus n550

Uszkodzone zawiasy w Asus UX303 i UX303L

Naprawa MacBook

Naprawa Lenovo Carbon

Serwis i naprawa Lenovo Yogawarto zobaczyć:

naprawa laptopów Warszawa

użytkownicy odwiedzali także:

szybki serwis laptopów warszawa
odchodzi prawa strona obudowy laptopa
płyta główna w asus ul50ag
warszawa praga północ naprawa komputera 
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

Warszawa, Marki, Kobyłka, Zielonka, Radzyminnaprawa laptopów Warszawa


SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA - porady dla klientów


masz pytania? napisz biuro@pc-data.pl lub zadzwoń 696 146 717

Kompleksowa konserwacja komputera

Twój komputer znacząco zwolnił a praca na nim przestała być przyjemnością? Ładowanie filmów trwa zdecydowanie za długo, a słuchanie muzyki jest wręcz niewykonalne? Wszystko wskazuje na to, że

czas na kompleksowe czyszczenie!

Zanim jednak zabierzesz się do tego sam, przeczytaj poniższe porady – warto wiedzieć, czego lepiej nie ruszać, aby nie zaszkodzić systemowi. W razie jakichkolwiek wątpliwości, lepiej jest odwiedzić serwis komputerowy.

Pojawienie się na rynku systemu operacyjnego Windows 7 oraz 8 znacznie wydłużyło żywotność systemu. Dawniej, w przypadku problemów z szybkością komputera, zalecano standardową reinstalację – obecnie jest to konieczne w zdecydowanej mniejszości przypadków. 

naprawa komputerów warszawa

Co obniża szybkość działania systemu?


Na spowolnienie działania komputera ma wpływ kilka czynników. Poniżej te najczęściej spotykane:


 • Zapchany dysk twardy – często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile miejsca na dysku zajmują niepotrzebne pliki. Samo ich usunięcie znacznie poprawi sprawność komputera. Pamiętajmy jednak o całkowitym ich usunięciu – także z kosza. Nie zaszkodzi także przeprowadzenie defragmentacji dysku. Warto archiwizować dane na nośnikach zewnętrznych, takich jak pendrivy albo dyski zewnętrzne. W ten sposób szybko zwolnimy miejsce na dysku i usprawnimy działanie systemu.

 

 • Zbyt wiele programów działających w tle - z pewnością zdziwi nas ilość niepotrzebnie działających aplikacji. Wiele z nich instaluje się automatycznie z takimi urządzeniami jak np. drukarka. Jeśli nie jesteś przekonany co do tego, które aplikacje są zwyczajnie zbędne – oddaj komputer w ręce naszego serwisu laptopów.

 

 • Niepoprawne ustawienia wydajności – niekiedy dokonanie kilku zmian w ustawieniach wydajności systemu pomaga nam przyspieszyć komputer. Nie ma tutaj złotej rady, należy wypróbować różne opcje i sprawdzić, czy widać różnicę.

 

 • Niepoprawne użytkowanie – stawianie laptopa na miękkim podłożu takim jak obrus, kołdra czy koc, powoduje zatkanie wylotu wentylacyjnego, a tym samym przegrzewanie się sprzętu. W skrajnych przypadkach może dojść do spalenia urządzenia, dlatego warto zainwestować w odpowiednią podkładkę.

 

 • Inne, ciężkie do wykrycia przyczyny – jeśli dokonałeś w swoim sprzęcie stosownych zmian, a mimo wszystko nie działa on tak szybko jak powinien, skontaktuj się z nami – nasz serwis laptopów należy do najlepszych w mieście. 


Jak zabrać się do czyszczenia wnętrza laptopa oraz matrycy?


Większość z użytkowników komputerów zabiera się do jego czyszczenia w jednym konkretnym przypadku – gdy jest widocznie zabrudzony na zewnątrz. Zupełnie pomijane jest wnętrze urządzenia, które wymaga okresowej konserwacji. Możesz zrobić to samemu, choć lepiej jest oddać sprzęt do czyszczenia fachowcom.

Wyczyszczenie wnętrza laptopa jest bardzo ważne i kluczowe, gdy zależy nam na jego sprawnym funkcjonowaniu. Unikniemy w ten sposób przegrzania, zawieszania się systemu, spowolnienia działania oraz głośnej pracy wentylatora. Optymalnie jest czyścić sprzęt raz na pół roku, lub nawet częściej jeśli pracujemy w pomieszczeniu narażonym na kurz i inne zanieczyszczenia. W przypadku jedynie okazjonalnego używania laptopa, czyszczenie można przeprowadzać nawet raz w roku.


A jakby tak samemu...?


W każdym z nas jest coś z majsterkowicza... jeśli jednak masz zamiar sam rozkręcić swój sprzęt – uważaj. Łatwo możesz coś popsuć, dlatego jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z elektroniką, a sprzęt komputerowy to dla ciebie czarna magia – ze spokojem oddaj komputer do naszego serwisu. Co więcej, wnętrze komputera potrafi każdego zaskoczyć, bez względu na to czy miał wcześniej styczność z takim sprzętem, czy też nie. Nieuważne obchodzenie się z tego typu urządzeniami najczęściej skutkuje urwaniem taśmy, naruszeniem gniazda zasilającego, czy też poważnymi uszkodzeniami płyty głównej.

Jeśli jednak upierasz się na samodzielnej pracy, podpowiemy, na co należy zwracać największą uwagę:

 

  • sprężone powietrze nie zawsze pomaga – jeśli komputer nie był czyszczony od dawna, kurz może zostać nie tyle usunięty, co wciśnięty głębiej w pobliże wentylatora, co może nawet spowodować jego zablokowanie,
  • pastę termoprzewodzącą należy wymienić nie tylko na procesorze, ale też na układzie graficznym oraz mostku północnym, nie jest to jednak takie łatwe i wymaga spokoju oraz precyzji,
  • po rozebraniu wentylatora, nasmarujmy go smarem silikonowym.

 

serwis komputerów warszawa


Konserwacja matrycy


Czyszczenie matrycy LCD w laptopie to wcale nie takie proste zadanie, jakby mogło się wydawać. Pamiętajmy, że nie każda szmatka oraz płyn do czyszczenia się do tego nadają. Do prawidłowego czyszczenia matrycy LCD najlepsza będzie miękka ściereczka i specjalnie do tego przeznaczony płyn. Opcjonalnie możemy użyć także płynu do mycia szyb lub wody, jednak ta ostatnia z pewnością nie usunie wszelkich zabrudzeń. Taki zestaw warto mieć zawsze ze sobą, szczególnie jeśli wybieramy się w podróż – unikniemy wtedy stosowania przypadkowych środków, które mogą zniszczyć naszą matrycę.

Co zrobić jako pierwsze? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby wyłączyć zasilanie. Nie stosujmy też płynu bezpośrednio na matrycę – spryskajmy szmatkę i delikatnie przecierajmy powierzchnię. W podbramkowej sytuacji możemy także użyć np. chusteczek do czyszczenia okularów. Kluczową sprawą jest tutaj jednak cierpliwość – nie trzyjmy mocno matryc, gdyż w ten sposób możemy ją łatwo uszkodzić. Kilkukrotnie przecierajmy zabrudzone miejsce, w celu pozbycia się uciążliwych plam.TAGI:

serwis komputerowy warszawa

,

serwis laptopów warszawa

,

naprawa komputerów warszawa

,