W tym modelu Acera, pęknięte prowadnice zawiasów nie są żadnym zaskoczeniem. Klienci skarżą się również na wyrwane mocowania, które to skutecznie uniemożliwiają komfortowe korzystanie z laptopa. Niestety to nie koniec.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Jeżeli użytkownik nie zareaguje w porę, może dojść do o wiele poważniejszych uszkodzeń. W skrajnych przypadkach ostre elementy są w stanie uszkodzić kable od anteny wifi lub innych komponentów laptopa, schowanych pod obudową. W ten sposób możemy zarówno pozbawić nasz komputer funkcjonalności, jak i niepotrzebnie narazić się na dodatkowe koszta związane z wymianą dodatkowych komponentów. Kluczowy w tym przypadku jest sposób, w jaki użytkujemy naszego laptopa. Jeżeli zamykamy go i otwieramy przy użyciu dużej siły, a do tego powtarzamy tę czynność kilka / kilkanaście razy w ciągu dnia, nieświadomie przyczyniamy się do uszkodzenia mechanizmu.

pęknięte zawiasy, uszkodzone zawiasy, odchodząca obudowa, Acer e5-575G

Nie należy również szarpać ani podnosić, czy trzymać laptopa za matrycę. Jeżeli zdarzy się nam to raz na jakiś czas, nic złego nie powinno się wydarzyć, ale jednak należy zwracać uwagę na to aby tak się nie działo. Bardzo istotna w tym przypadku jest sama powtarzalność. Dotyczy to zarówno tego konkretnego modelu, jak i wszystkich innych laptopów dostępnych na rynku. Obudowa jest elementem z którym mamy bezpośrednią styczność. Nie należy jej pomijać, jeżeli chcemy przez długi okres czasu, cieszyć się doskonale działającym sprzętem.