Jeżeli czujesz, że zawiasy w Twoim laptopie zacierają się, stawiają większy opór przy otwieraniu i zamykaniu laptopa niż kiedyś - nie lekceważ tych symptomów. Tego typu objawy mogą być przyczyną nadchodzącego problemu z zawiasami. Podczas korzystania z laptopa, poruszamy mechanizmem ogromną ilość razy. Nic w tym dziwnego, że w rezultacie ulega on zużyciu.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

W tym konkretnym modelu bywa to jeszcze bardziej problematyczne. W momencie “wyrobienia się zawiasów” zaczyna pojawiać się problem z zamknięciem klapy. Nie trzeba chyba dodawać, w jaki sposób wpływa to na korzystanie z urządzenia.


wyłamany zawias, wyrwany zawias, uszkodzony zawias, asus zenbook

Jeżeli nie zareagujemy w porę i mimo wszystko dalej będziemy korzystać z laptopa, może to doprowadzić nawet do uszkodzeń ekranu LCD. Lepiej więc zwrócić na to uwagę i w porę oddać sprzęt w dobre ręce. To znany problem więc nie będzie kłopotów z dokonaniem naprawy.

Takie objawy nie oznaczają tylko nadchodzącego uszkodzenia obudowy ale i możliwości wystąpienia efektów ubocznych takich jak: uszkodzenie taśmy ekranu LCD, anteny WiFi a nawet kamery do wideorozmów.

Może się nam wydawać że to tylko zawiasy, lecz w ich okolicy znajduje się wiele istotnych komponentów laptopa.

Jeżeli zwrócimy uwagę na problem odpowiednio wcześnie, uda nam się uchronić sprzęt przed wystąpieniem poważniejszych uszkodzeń. Lepiej wymienić w porę zawiasy w obudowie niż w najgorszym wypadku całego laptopa.

 

uszkodzony zawias, wyrwany zawias, wyłamany zawias, asus

 

Autor: Damian Wieczorek