Ostatnio do naszego serwisu laptopów w Warszawie trafił ciekawy przypadek - Asus ZenBook UX 490U. Problemem okazał się mrugający ekran, który po pewnym czasie w ogóle przestał odpowiadać. Jak się okazało, przyczyną była uszkodzona taśma typu flex, ale dopiero jej wymiana okazała się prawdziwym wyzwaniem - wymagała odklejenia ekranu.

Diagnostyka usterki ekranu Asus ZenBook UX490U

Klient zgłosił się do naszego serwisu laptopów z problemami z ekranem. Polegały one na niestabilnym wyświetlaniu obrazu. Ekran mrugał, przerwy stawały coraz dłuższe, aż po pewnym czasie w ogóle przestał cokolwiek wyświetlać - był jednolicie czarny. Karta graficzna działała bez zarzutu. Rozszerzona diagnostyka komputera pokazała, że winna jest taśma, która uległa uszkodzeniu.

Nasz serwis laptopów w Warszawie próbował znaleźć oryginalną część na wymianę, ale niestety w Polsce nie udało się jej nigdzie kupić. Ściągnęliśmy więc odpowiedni model z Chin.

wymiana matrycy Asus

Problem ten jest znany już od pewnego czasu. W laptopach Asus ZenBook montuje się taśmy typu flex, więc ich awarie przytrafiają się dosyć często. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak ich wymiana. By zdemontować taśmę konieczna jest ingerencja w ekran, co wymaga precyzji i wiedzy.

Naprawa ekranu Asus ZenBook UX490U

Największy problem z wymianą taśmy ekranu w Asus ZenBook UX490U jest spowodowany tym, że wymaga to wyklejenia ekranu. To drogi element i bardzo łatwy do uszkodzenia podczas demontażu i montażu.

W naszym serwisie laptopów w Warszawie naprawa przebiegła pomyślnie. Ekran został usunięty, taśma wymieniona, po czym ekran wrócił na swoje miejsce. Wszystko działa jak należy i klient może się cieszyć sprawnym laptopem.

Te prace wymagały bardzo dużej precyzji i specjalistycznej wiedzy. Technicy serwisu Ratuj Laptopa po raz kolejny podjęli się naprawy komputera, która wymagała dokładności, czasu i cierpliwości przy usuwaniu usterki. Dzięki naszemu doświadczeniu ekran wyświetla obraz w prawidłowy sposób, a klient może korzystać ze sprawnego Asusa ZenBook UX490U.

wymiana matrycy asus ux 490

Zapraszamy do naszego serwisu komputerowego w Warszawie na diagnostykę i naprawę awarii laptopów różnych producentów - nie tylko Asus ZenBook UX490U.