Do naszego serwisu przyszedł zakurzony laptopa Acer, którego nie mogliśmy zidentyfikować.

Jeśli Twój laptop potrzebuje czyszczenia albo nadmiernie się przegrzewa, przyjdź do naszego serwisu na przegląd i konserwację. Skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Acer – diagnostyka

Przyniesiony do nas Acer był zabrudzony na zewnątrz i w środku – tak bardzo, że nie można było określić, jakiego modelu był to laptop. Poza tym touchpad był uszkodzony – miał jego wierzchnia warstwa zaczęła odklejać się od reszty. Po rozebraniu Acera znaleźliśmy również ślady przepalenia i zalania laptopa po wewnętrznej stronie klawiatury.

Acer – konserwacja laptopa

Przeprowadziliśmy gruntowne czyszczenie laptopa – najpierw od wewnątrz (zwłaszcza w okolicach wentylatora), a potem na zewnątrz. Wymieniliśmy również klawiaturę i uszkodzonego touchpada na nowego. Wkrótce sprzęt był gotowy do odebrania.

Podsumowanie

Opisaliśmy tutaj skrajny przypadek, jednakże kurz to bardzo poważny problem w laptopach. Osadzając się wewnątrz sprzętu, utrudnia jego wentylację, co prowadzi do przegrzewania się laptopa i wpływa negatywnie na jego działanie. Dlatego eksperci zalecają regularne czyszczenie komputera przenośnego raz na jakiś czas.

Nieznany Acer przed naprawą

Zakurzona klawiatura laptopa Acer

Zakurzony wentylator laptopa Acer

Nieznany Acer w trakcie naprawy

Rozebrany laptop Acer

Laptop Acer podczas wymiany touchpada