Trafił do nas laptop Dell G3 15 3590 z wyrwanymi zawiasami i uszkodzoną klapą.

W zależności od stopnia uszkodzenia zawiasy w laptopie można wyregulować, naprawić albo wymienić. Im dłużej jednak ignorujemy problem, tym bardziej narażamy sprzęt na kolejne uszkodzenia. Jeśli masz problemy z otwarciem klapy albo widzisz, że zawiasy są uszkodzone, skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Dell G3 15 3590 – diagnostyka

Klient przyniósł do nas laptopa Dell G3 15 3590. Zawiasy były w takim stanie, że odchodziły wraz z obudową od reszty laptopa, a otwarcie i zamknięcie klapy było niemożliwe. To właśnie klapa laptopa była najbardziej uszkodzona.

Dell G3 15 3590 – naprawa klapy i zawiasów

Klapy laptopa nie dało się już naprawić, tak więc trzeba było ją wymienić. Nasz serwis sprowadził z zaufanej hurtowni części zamienne i po tygodniu – kiedy klapa już przyszła – przeprowadził wymianę.

Od tego momentu poszło już szybko – zawiasy trzeba było tylko wyregulować, dlatego przed wymianą klapy nasi technicy wykonali regulację oraz czyszczenie układu chłodzenia wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej. Niebawem klient mógł odebrać laptopa.

Podsumowanie

Usterki zawiasów i obudowy często występują w laptopach z serii Dell G3. Jest to wina materiałów, z których te modele zostały zbudowane i które są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przy pierwszym oporze podczas otwierania lub zamykania klapy laptopa lepiej zabrać sprzęt do serwisu zanim dojdzie do dalszych zniszczeń.

Ślady po wyrwanych zawiasach laptopa Dell G3 15 3590:

Zbliżenie na ślady po wyrwanych zawiasach laptopa Dell G3 15 3590
Ślady po zawiasach Dell G3 15 3690

Wymieniana klapa:

Czekająca na wymianę klapa Dell G3 15 3590

Dell G3 15 3590 po naprawie:

Naprawiony Dell G3 15 3590