Uszkodzony zawias lub wyrwany zawias to niestety bardzo częsta usterka dotycząca wielu modeli i producentów. Nie tylko Dell’a.  Nieumiejętne korzystanie z laptopa może doprowadzić do całkowitego wyrwania zawiasu w naszym komputerze..

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Tego typu uszkodzenia stanowią nie lada problem, choćby z powodu swojej inwazyjności. Mogę one doprowadzić do pękniętej obudy, uszkodzeń matrycy, portów USB, a czasem nawet i gniazda zasilania.  Poniższy przypadek bardzo dobrze ilustruje przykład takiego uszkodzenia, które pociągnęło za sobą inne elementy laptopa. Zawias umiejscowiony jest blisko matrycy oraz portów, co sprawia że w przypadku jego uszkodzenia, istnieje spore ryzyko pociągnięcia za sobą innych podzespołów.

polamana obudowa, peknieta obudowa, uszkodzona obudowa, dell

Zaczęło się tak samo niewinnie jak w większości przypadków, kiedy to dochodzi “tylko” do uszkodzenia obudowy. Często nie zdajemy sobie sprawy iż sprzęt wymaga naprawy. Nie zauważamy problemu.

Do tego typu sytuacji dochodzi również wtedy, kiedy układ chłodzenia nie jest należycie traktowany. Nadmiernie nagromadzony kurz, jest winowajcą wyższych temperatur wewnątrz obudowy. To z kolei sprawia, że obudowa staje się znacznie bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Należy regularnie czyścić laptopa, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia usterki.

Uszkodzenie wraz z czasem może uszkodzić pozostałe komponenty, co z kolei przyczyni się do znacznie większych kosztów naprawy, niż w przypadku naprawy pękniętego zawiasu. W naszym serwisie laptopów, tego typu przypadki to nic nowego.

polamana obudowa, wyrwany zawias, uszkodzona obudowa, dell inspiron

Tak wygląda uszkodzony zawias w Dell’u 15-5547. Jak widać nie wygląda to zbyt  dobrze. Połamana obudowa, wyrwane gniazdo. Starajmy się dbać o nasz sprzęt, aby nie doprowadzać w przyszłości do tego typu sytuacji. Jeżeli dostrzeżemy jakiekolwiek objawy przy otwieraniu i zamykaniu laptopa, nie bagatelizujmy sprawy. Najlepiej od razu udać się do serwisu komputerowego w celu diagnozy.