Uszkodzony zawias laptopa? Pęknięta obudowa? Brzmi znajomo? Dla nas to już chleb powszedni. Kolejnym pacjentem w naszym serwisie jest Dell Inspiron 15 7559. 

Jak już pisaliśmy - marka, model ani segment laptopa nie mają w tej kwestii zbyt dużego znaczenia. Fakt - czasem słabej jakości materiały użyte do produkcji obudowy naszego laptopa, odbijają się później na jej trwałości. Niestety w większości przypadków to my użytkownicy - sami jesteśmy sobie winni takiemu stanowi rzeczy. 


Pewnie nieraz zdarzyło Ci się zamknąć laptopa “na szybko”, łapiąc go w jednym miejscu, na prędce zamykając pokrywę. Oczywiście nie doprowadzi to od razu do uszkodzeń, jednak problem pojawią się wtedy, kiedy czynność ta jest przez nas powtarzana. Zawiasy trzymające naszą obudowę są tylko częścią mechaniczną. W przypadku złego obchodzenia się z nią, dochodzi więc do jej uszkodzeń, a przy okazji do uszkodzenia obudowy. Aby skutecznie wydłużyć ich żywotność nie zaleca się :

-Zamykania / otwierania laptopa przy użyciu nadmiernej siły

-Chwytania za jedną stronę w przypadku otwierania / zamykania

-Podnoszenia laptopa trzymając go za klapę


Dołóżmy do tego regularne czyszczenie laptopa, a odpłaci się to nam długim i bezproblemowym działaniem naszego sprzętu. Jeżeli nie czujemy się na siłach aby wykonać taki zabieg w domu, zalecamy udać się z tym do serwisu komputerowego. Koszta nie są duże, a pozwoli nam to utrzymać naszego laptopa w świetnej kondycji przez długi, długi czas.