Do naszego serwisu został dostarczony Dell Latitude E5570 ze spuchniętą baterią i uszkodzoną obudową.

Jeśli bateria w Twoim laptopie puchnie i rozsadza od środka obudowę, przyjdź do naszego serwisu. Jeszcze dziś skorzystaj z naszego formularza bezpłatnej wyceny.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Dell Latitude E5570 – diagnostyka

Dostarczono nam laptopa Dell Latitude E5570 z uszkodzoną górną i dolną obudową. Już na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że uszkodzenia spowodowane są przez napuchłą baterię, która rozsadziła obudowę od środka, doprowadzając do pęknięć i zniekształceń.

Dell Latitude E5570 – wymiana baterii i obudowy

Po porozumieniu się z klientem, nasz technik najpierw wymienił obudowę górną i dolną, a następnie wprowadził do laptopa nową baterię. Przy okazji przeprowadził też czyszczenie laptopa.

Niebawem laptop był gotowy do odbioru.

Podsumowanie

Do puchnięcia baterii dochodzi, kiedy laptop się grzeje – na skutek wysokich temperatur płyn litowo-jonowy wewnątrz baterii zaczyna zwiększać swoją powierzchnię. Obudowa baterii uniemożliwia mu wydostanie się na zewnątrz, ale doprowadza też do tego, że im bardziej bateria zyskuje na objętości, tym bardziej odkształca obudowę, doprowadzając nawet do jej pęknięcia.

Puchnięcie baterii może mieć też miejsce w przypadku, kiedy dochodzi do jej awarii. Tak czy inaczej, pomóc może jedynie wymiana baterii, a także konserwacja układu chłodzenia.

Dell Latitude E5570 przed naprawą

Dell Latitude E5570 ze spuchniętą baterią.

Spuchnięta bateria Dell Latitude E5570


Zbliżenie na spuchniętą baterię

Dell Latitude E5570 po naprawie i z folią zabezpieczającą


Dell Latitude E5570 z wymienioną baterią i obudową oraz folią zabezpieczającą