Wyrwane zawiasy w laptopie to temat który wraca do nas bez końca. Klienci przychodzą do nas z pękniętymi obudowami, które są bezpośrednim następstwem tego problemu. Tym razem problem opisujemy w popularnym laptopie lenovo Y700-15 i Y700-17. W lenovo Y700-15 i jego odpowiedniku Lenovo y700-17uszkodzone zawiasy to standard.

Zaczyna się od coraz ciężej działającego mechanizmu. Jeżeli zauważymy problem odpowiednio wcześnie, mamy czas aby zareagować i zlikwidować go nim doprowadzi do poważniejszych uszkodzeń. Jeżeli nasz laptop od jakiegoś czasu zamyka / otwiera się ciężej niż zwykle - mogą być to pierwsze objawy .

 

Co w takiej sytuacji robić? Jeżeli mamy trochę zdolności manualnych i nie straszna nam utrata gwarancji producenta - możemy spróbować na własną rękę rozkręcić laptopa i wyczyścić jego wnętrze z zalegającego kurzu. Jeżeli nie - serwis komputerowy będzie wiedział co robić. Jest to o tyle ważne, że w przypadku pogłębienia się usterki, może ona uszkodzić inne ważne podzespoły komputera. Uszkodzona obudowa to dopiero początek niespodzianek, jakie niosą za sobą wadliwe zawiasy. Widzieliśmy już uszkodzenia matrycy, mikrofonów, odbiorników bluetooth, anten wifi, a nawet kamery internetowej. Wszystkie te komponenty znajdują się bardzo blisko naszego mechanizmu.

Łatwo można dojść do wniosku że w przypadku tak rozległych uszkodzeń, koszta naprawy idą stanowczo w górę.

Zamiast narażać się na niepotrzebne wydatki, wystarczy przykładać odrobinę więcej uwagi do tego w jaki sposób obchodzimy się ze sprzętem i reagować juz przy pierwszych objawach typu: nadmierny luz skrzydła matrycy, jedna część obudowy odchodzi od drugiej, problem ze złorzeniem laptopa.