Lenovo Yoga 500 - Nie włącza się

05.11.2018

 

Laptop się nie włącza? Naciskasz przycisk zasilania a sprzęt, mimo podłączonej ładowarki nie reaguje? Włącza się, lecz automatycznie resetuje?
Przede wszystkim upewnij się czy Twój zasilacz jest sprawny.

O takich symptomach poinformował nas właściciel Lenovo Yoga 500. Niestety - dla właściciela tego laptopa, jest to częsty przypadek w tym konkretnym modelu. Nie pierwszy raz trafia do nas sprzęt od tego producenta z identycznymi objawami.

W pierwszej kolejności spróbujmy uruchomić laptopa bez baterii, jedynie na podłączonym kablu zasilającym. Nadal nic się nie dzieje? Jeżeli tak to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo iż uszkodzona została płyta główna. Najważniejszy element całego komputera. Tak też było w tym konkretnym egzemplarzu.

laptop nie włącza się, laptop nie uruchamia się, brak reakcji na włącznik

Co Może być przyczyną?

Możliwości mamy wiele: od wady fabrycznej, przez zalanie aż po zwarcie na którymś z układów scalonych.

Co robić?

Najważniejsze to nie wpadać w panikę oraz nie próbować rozkręcać laptopa w celu “naprawy na własną rękę”. Bardzo często okazuję się że uszkodzoną płytę główną możemy naprawić, bez konieczności kupowania nowej (lub nowego laptopa). Nie jedną płytę główną udało nam się już przywrócić do życia, a laptop którego elementem była - działa jak należy aż do dziś.