Uszkodzone zawiasy w laptopie goszczą u nas po raz kolejny. Czasem są to przypadki w których mamy do czynienia z pękniętym zawiasem, a czasem jest on wyrwany.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Dzisiejszym pacjentem jest MSI GE62, którą to dopadła znana przypadłość pękniętej obudowy. Nie stało się to oczywiście bez powodu. Winowajcą okazały się dobrze znane - wyrwane zawiasy.  

Nasz serwis komputerowy doskonale zna ten problem. Złe zamykanie laptopa przy użyciu zbyt dużej siły lub zwiększony nacisk na jedną ze stron, doprowadził do zacierania się zawiasów.

Zatarte zawiasy z czasem zaczęły ciężej się poruszać i stawiać opór przy próbie zamknięcia laptopa. Gdybyśmy odpowiednio szybko zareagowali i odwiedzili okoliczny serwis laptopów, być może obyłoby się bez uszkodzonej obudowy.

polamana obudowa, peknieta obudowa, uszkodzona obudowa

Jak widać na zdjęciach - połamana obudowa nie tylko znacznie wpływa na wygląd naszego laptopa ale i odsłania niektóre elementy schowane wewnątrz. Anteny od WIFI, Bluetooth, kable od matrycy, a czasem nawet i mikrofony. Z tak “zwykłej” usterki jak pęknięte zawiasy, może przerodzić się ona w coś znacznie poważniejszego. Nie będzie to dobre zarówno dla naszego laptopa, jak i naszego portfela. Za każdym razem kiedy zaczynamy korzystać z naszego przenośnego komputera, zwróćmy uwagę na to, aby podnosić klapę przy użyciu obu rąk. To sprawi, że oba zawiasy będą równomiernie obciążone. Można również trzymać za środek. Ma to ogromny wpływ na żywotność oraz niezawodność zawiasów, jak i samej obudowy.

wyrwany zawias, pekniety zawias, uszkodzony zawias, polamana obudowa

Jeżeli zauważymy zwiększony opór zawiasów, dziwne skrzypienie lub trzeszczenie obudowy - nie lekceważmy tego. Ratuj laptopa, póki jesteś w stanie.