Mocarny laptop gamingowy MSI GE73 Raider RGB!

GE73 to kolejny model z serii laptopów gamingowych oferowanych przez MSI. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to sprzęt z najwyższej półki, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny.

Producent sięgnął po wysokiej klasy podzespoły, dzięki czemu gracze mogą liczyć na bezawaryjną obsługę wszystkich gier, nawet tych bardzo wymagających pod kątem procesora i grafiki. I choć laptop pojawił się w kilku wariantach, nie różnią się one od siebie w sposób znaczący.

Każdy model jest wyposażony w ten sam sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1070 oraz 8GB pamięci GDDR5. Różnice w poszczególnych modelach dotyczą głównie pamięci RAM (8, 16 lub 32 GB RAM) oraz dysków twardych (pojedyncze lub podwójne). Najmocniejsza konfiguracja występuje w modelu MSI GE73 Raider RGB.

GE73 doceniany jest także ze względu na wygląd, funkcjonalność i wydajność tego laptopa. MSI zasłynęło z bardzo efektownie prezentujących się modeli. W tym przypadku producent do klasycznej i solidnej ciemnej obudowy dodał wyraźne akcenty kolorystyczne - czerwone i kolorowe wstawki zarówno z tyłu obudowy, jak i po bokach. Do tego podświetlana klawiatura, którą można dopasować do indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Trzeba przyznać, że laptop robi wrażenie. Co więcej, sprzęt doskonale sprawdza się zarówno jako komputer stacjonarny, jak i przenośny (choć waga sprzętu – 3 kg, nie jest mała).

Raider niezawodnym laptopem gamingowy?

Jednak MSI GE73, jak każdy laptop nie jest pozbawiony wad. Główną i największą jest cena, gdyż nie każdy może sobie pozwolić na sprzęt w kwocie rzędu 6-9 tysięcy złotych.

Kolejnymi minusami są najczęstsze usterki, a mianowicie uszkodzenia zawiasów i wyrwane mocowania z klapy matrycy.

uszkodzony zawias laptopa

Choć obudowa GE73 jest wykonana w całości z aluminium, nie gwarantuje pełniej ochrony przed uszkodzeniami. Zapewnia odpowiednią sztywność, co daje wysoką odporność na awarie matrycy, jednak zawiasy i mocowania są dość delikatne.

Najczęstszą przyczyną usterek tego typu, nie jest upadek, czy siła ludzka, a zacierające się zawiasy, które w laptopach MSI są montowane do gniazd z gwintem w obudowie, zarówno górnej, jak i dolnej. W zależności od typu zawiasów (z prowadnicą czy bez), uszkodzeniu najczęściej ulega dolna obudowa, w której znajduje się klawiatura. Podobnie dzieje się w MSI GE73, gdzie zwykle mocowania zawiasów zostają wyrwane z klapy matrycy. Taką usterkę można usunąć tylko poprzez wymianę uszkodzonych elementów.

MSI GE73 – inne popularne usterki

To jeszcze nie koniec popularnych usterek występujących w MSI GE73. Wśród pozostałych należy wymienić:

• Zalanie laptopa

• Uszkodzenie oprogramowania

• Uszkodzenia klawiatury

• Uszkodzenie gniazda zasilania

• Pękniętą matrycę

• Uszkodzone wentylatory

• Awarie Płyty głównej

W serwisie Ratuj Laptopa wykonujemy naprawy wszystkich komputerów przenośnych oraz stacjonarnych MSI. Mamy dostęp do oryginalnych części i przeprowadzamy pogwarancyjne naprawy laptopów tego producenta. Co więcej, podczas każdej naprawy wykonujemy także czyszczenie laptopa.

Gwarantujemy także bezpłatną wycenę oraz kuriera na terenie Warszawy. Zapraszamy do kontaktu.