Klient przyniósł do nas laptopa Huawei Matebook 14 z uszkodzoną matrycą.

Czy to za sprawą uszkodzeń mechanicznych czy też zalania laptopa, matryce naszych laptopów łatwo ulegają uszkodzeniu. Potrzebujesz wymiany matrycy albo innej części sprzętu? Nic prostszego! Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz bezpłatnej wyceny usług!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Huawei Matebook 14 - diagnostyka

Po uruchomieniu laptopa ekran był „rozlany” i pokazywał tylko tak zwane „artefakty” – wielokolorowe pasy różnej szerokości. Najprawdopodobniej klient upuścił laptopa na ziemię i w ten sposób doprowadził do mechanicznego uszkodzenia matrycy.

Główny problem polegał na tym, że w tym modelu matryca jest klejona (a nie mocowana za pomocą śrubek) do górnej klapy laptopa, na której znajdują się również zawiasy i kable łączące matryce z systemem komputera.

Wymiana matrycy Matebook 14

Najpierw zamówiliśmy oryginalną matrycę, pasującą do klapy Matebooka. Kiedy dostawa do nas przyszła, technik zajął się klejeniem matrycy, a do klejenia użył specjalnej, dwustronnej taśmy. Sama operacja wymagała sporo precyzji – łatwo jest nakleić matrycę krzywo i przez to sprawić, że nie będzie dość miejsca na zawiasy czy cienkie okablowanie. Z tej przyczyny ważne jest również, aby dobrać matrycę o właściwych wymiarach.

Podsumowanie

Należy być ostrożnym w przypadku laptopów Huawei ze względu na ich delikatną konstrukcję.

Laptop, który do nas trafił:

Oto w jakim stanie przyszedł do nas Huawei Matebook 14

Po odłączeniu matryca wyglądała tak (pod światło widać "rozlanie" ekranu):

Matryca już odłączona od Matebooka

A tak wygląda matryca po naprawie:

Huawei Matebook już po naprawie