W ubiegły piątek trafił do nas Asus Republic of Gamers Zephyrus GX701G. Klient zgłosił nie działającą w nim klawiaturę.

Sprawa okazała się o wiele bardziej skomplikowana niż na pierwazy rzut oka, dlatego jeżeli Ty też masz problem z klawiaturą w swoim gamingowym laptopie, skorzystaj z usług naszego serwisu, używając naszego formularza bezpłatnej wyceny online.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Asus ROG Zephyrus GX701G - problemy z klawiaturą

Po zdjęciu górnej obudowy technik zauważył, że taśma klawiatury została uszkodzona, a złącza – zerwane. Asus nosił tez ślady prób samodzielnego naprawienia uszkodzeń, próby te jednak okazały się tym bardziej szkodliwe.

Asus ROG Zephyrus GX701G - Wymiana Klawiatury

Pozostało więc tylko wymienić palmrest klawiatury na nowy. Problem polegał na tym, że części do Asusa Republic of Gamers Zepyhrus nie są dostępne w Polsce i trzeba je sprowadzać z zagranicy. W poniedziałek dostaliśmy informacje od klienta, że udało mu się znaleźć właściwy palmrest na wymianę w magazynie w USA. Zobowiązał się sam zamówić i dostarczyć go do nas kurierem. Palmrest dotarł do nas w czwartek i udało nam się szybko przeprowadzić jego wymianę. Jeszcze tego samego dnia Asus Republic of Gamers Zephyrus był gotowy do odbioru. Przy okazji przeprowadziliśmy konserwację układu chłodzenia, z racji tego, że jest to komputer gamingowy.

Podsumowanie

Tym razem sytuacja została szybko rozwiązana, nie tylko za sprawą umiejętności naszych techników, lecz także szybkiego działania klienta. Niemniej jednak odradzamy samodzielną naprawę laptopów bez fachowej wiedzy i narzędzi, zwłaszcza jeśli mowa jest o drogich laptopach gamingowych, takich jak Asus Republic of Gamers.

Uszkodzony palmrest Asus ROG Zephyrus GX701G

Jedno z zerwanych złącz Asusa rOG Zephyrus GX701G

Asus ROG Zephyrus podczas naprawy.

Świeżo zamocowane złącza nowego palmrestu

Nowy palmrest Asusa ROG Zephyrus