Serwis RatujLaptopa szczyci się tym, że jest jednym z niewielu serwisów w Polsce, które zajmują się naprawą laptopów marki Razer. Z całego kraju przyjeżdżają do nas właściciele urządzeń tego producenta, wiedząc, że zostawiają je w dobrych rękach.

Poniżej przyjrzymy się naprawie jednego z nich. Jeśli Twój laptop gamingowy również nie działa prawidłowo i chciłabyś, aby został naprawiony, skorzystaj z naszego formularza bezpłatnej wyceny!

Bezpłatna wycena online

Co sprawia, że laptopy marki Razer są tak popularne?

Produkty firmy Razer skierowane są dla osób namiętnie grających w gry. Firma produkuje takie urządzenia jak myszki, słuchawki gamingowe, klawiatury, a nawet fotele i okulary dla graczy!

Ich laptopy charakteryzują się dużą pamięcią RAM, zaawansowanym systemem chłodzenia, potężną kartą graficzną i systemem stereo. Wszystko po to, aby umożliwić jak najlepsze doświadczenia podczas gry.

Diagnostyka laptopa gamingowego Razer

Większość klientów laptopów marki Razer zgłasza do nas następujące problemy:

 • uszkodzone baterie
 • komputer nie wykrywający karty graficznej
 • niedziałające porty USB
 • nie włączający się komputer
 • nie ładujące się akumulatory

Dlatego często przeprowadzamy na tych laptopach wymianę baterii, naprawę płyty głównej, wymianę karty graficznej oraz diagnostykę komputera.

Razer, który do nas dotarł, miał uszkodzony most północny - chipset, który łączy procesor laptopa z szyną PCI Express (odpowiadającą za szybkie przesyłanie danych i instalację kart rozszerzeń na płycie głównej), kontroluje pamięć RAM i ma wbudowaną kartę graficzną (albo łączy ją z procesorem laptopa). Most północny jest uszkodzony, jeżeli poszczególne elementy - takie jak dysk, wentylator, czy kontrolki - wydają się pracować, podczas gdy ekran jest czarny. Może się zdarzyć, że dochodzi do sporadycznego uruchamiania się laptopa i mogą świecić się diody przycisków CAPS LOCK i NUM LOCK.

Naprawa mostka północnego w laptopie Razer

W przypadku, kiedy uszkodzony zostaje most północny, trzeba go wymienić. Można to zrobić tylko za pomocą specjalistycznego sprzętu - lutownicy BGA. Wymaga też sporo czasu i lepiej, aby wykonał go doświadczony serwisant.

 1. Na początku nasz technik usuwa obudowę laptopa i rozkłada go w taki sposób, aby można było wyjąć z niego płytę główną.
 2. Następnie przeczyszcza ją dokładnie pod lupą i czyści przy użyciu kawałka gazy na specjalnym patyczku. Szczególną uwagę poświęca usuwaniu kleju fabrycznego - dzięki temu pozbywa się usztywnienia wlutowanego układu.
 3. Kiedy klej już został usunięty, technik umieszcza płytę główną na maszynie BGA. Następnie wylutowuje układ.
 4. Pracownik serwisu czyści taśmą rozlutowniczą punkty lutownicze, aby następnie odtłuścić powierzchnię izotopem.
 5. Serwisant pozycjonuje układ i lutuje mostek według specyfikacji producenta.
 6. Wreszcie wlutowany układ zostaje zabezpieczony klejem BGA.

Laptop Razer podczas naprawy:

Laptop Razer po usunięciu obudowy

Możemy zająć się Twoim laptopem!

Nasz serwis specjalizuje się w naprawie uszkodzeń mechanicznych i problemów z systemem. Zlecisz u nas:

 •  Wymianę karty graficznej, pamięci i innych podzespołów
 •  Naprawę uszkodzonych zawiasów
 •  Osuszanie i oczyszczanie komputera po zalaniu
 •  Wymianę pękniętej matrycy
 •  Profesjonalne czyszczenie laptopa Razer
 •  Serwis, konserwację i aktualizację oprogramowania
 •  Kasowanie wirusów

Do wszystkich prac wykorzystujemy oryginalne części Razer. Jeżeli klient sobie tego życzy, używamy również zamienników lub regenerujemy uszkodzone komponenty (jeżeli jest to możliwe).

Klienci serwisu Razer mogą liczyć na pełną informację o kosztach usługi przed rozpoczęciem jej realizacji. Wstępna wycena jest darmowa i odbywa się od razu po dostarczeniu laptopa do serwisu. Zapewniamy również szybkie terminy. U nas wykonasz naprawę laptopa w możliwie najkrótszym czasie!

Wybierz serwis Razer w Warszawie na Górczewskiej jeżeli zależy ci na:

 •  Krótkim czasie naprawy
 •  Profesjonalnym usunięciu usterki
 •  Niskich kosztach usługi
 •  Dobrej współpracy i stałym kontakcie

Dbamy też o twoją wygodę. Możesz wysłać swój notebook do nas kurierem lub umówić się na odbiór w Warszawie.

Możesz wybrać się osobiście do naszego serwisu albo skontaktować się z nami przez internet (nasz adres mailowy: biuro@ratujlaptopa.pl) lub przez telefon (numer telefonu: 22 666 61 60). Oferujemy również pomoc w postaci darmowej porady i wyceny.

Czekamy na ciebie! Serwis laptopów Razer - Warszawa ul. Górczewska 62/64.