Niedawno trafił do nas laptop Acer ConceptD CN7 po zalaniu.

W zalezności od typu płynu i rozległości plamy, zalanie komputera może prowadzić do niebezpiecznych dla niego uszkodzeń. Dlatego nie lekceważ usterki i jak najszybciej udaj się do serwisu. RatujLaptopa oferuje łatwy i bezpłatny sposób wyceny naprawy uszkodzonego sprzętu.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Główną grupą docelową serii ConceptD (obejmującej zarówno komputery przenośne, jak i stacjonarne) są twórcy – animatorzy, rysownicy, muzycy, developerzy gier i programiści tworzący aplikacje. ConceptD charakteryzuje się dużą pojemnością pamięci, wyświetlaczami z technologią HD1000 (którego poziom jasności równy jest temu odbieranemu przez ludzkie oko), zaawansowaną technologią 2D i 3D, oraz procesorami graficznymi, które umożliwiają programistom kodowanie w wielu językach jednocześnie. W dodatku komputery ConceptD są w stanie szybko przenosić dane z jednego urządzenia na drugie.

Zalany Acer ConceptD CN7

Acer ConceptD CN7 15-71, który trafił do naszego serwisu, był w opłakanym stanie – zalana została nie tylko klawiatura, lecz także jego płyta główna, która uległa poważnemu uszkodzeniu i nie uruchamiała się. Brązowy płyn, który poczynił te spustoszenia, przedostał się nawet na spód komputera.

Acer ConceptD CN7 - naprawa płyty głównej i czyszczenie po zalaniu

Nasi serwisanci najpierw dokonali naprawy uszkodzonej płyty głównej, a następnie – dokładnej konserwacji wnętrza zalanego laptopa. Ponieważ klawiatura Acera ConceptD jest unikalna, technicy musieli sprowadzać ją z zagranicy. Musieliśmy czekać na nią bardzo długo, ale ostatecznie udało się ją zdobyć. W końcu nasi technicy wymienili klawiaturę i przywrócili zalanego Acera ConceptD CN7 15-71 do stanu używalności.

Zalany Acer ConceptD CN7:

Zalany Acer ConceptD CN7 15-71

Zalane wnętrze laptopa Acer ConceptD CN7:

Wnętrze zalanego laptopa Acer ConceptD

Dolna obudowa zalanego Acera ConceptD