Klient przyniósł do naszego serwisu zalany laptop Dell Alienware 15 R2.

Jeśli zalałeś swojego laptopa, skorzystaj jeszcze dziś z naszej bezpłatnej wyceny i zajrzyj do naszego serwisu na przegląd, czyszczenie i naprawę.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Dell Alienware 15 R2 – diagnostyka

Dostarczony do naszego serwisu laptop Dell Alienware 15 R2 został zalany kawą. Po otwarciu komputera okazało się, że płyn przedostał się do wnętrza i doprowadził do korozji na jednym z procesorów.

Dell Alienware 15 R2 – naprawa zalanego laptopa

Nasz technik wyczyścił i wysuszył płytę główną za pomocą specjalnej prasy. Następnie wymienił pastę termoprzewodzącą i procesor. Niebawem Dell Alienware 15 R2 był sprawny i gotowy do odbioru.

Podsumowanie

Nie od dzisiaj wiadomo, że płyny mogą być szkodliwe dla elektroniki. W zależności od składu chemicznego cieczy i rozległości plamy, zalanie laptopa może mieć różne skutki dla sprzętu. Przez klawiaturę ciecz może przedostać się do wnętrza laptopa i spowodować przepięcia i korozje na tak ważnych elementach komputera, jak płyta główna, procesor, czy karta graficzna. Jeśli uszkodzenia będą zbyt rozległe, samo czyszczenie laptopa nie wystarczy – będziesz potrzebował wymiany klawiatury, naprawy płyty głównej czy wymiany karty graficznej. Dlatego tak ważne jest szybkie działanie – zaraz po zalaniu, wyłącz laptopa i odłącz go od zasilania (w miarę możliwości, wyciągnij też baterię). Następnie postaw sprzęt do góry nogami nad ręcznikiem, aby przez dobę wysuszyć go i pozbyć się resztek płynu. Kiedy minie doba, zabierz laptopa do serwisu na przegląd.

Dell Alienware 15 R2 podczas naprawy

Zalany Dell Alienware 15 R2 po demontażu obudowy

Zalany wentylator i płyta główna laptopa Dell Alienware 25 R2

Czyszczenie laptopa Dell Alienware 15 R2