Awaria Surface co robić?

Surface to rodzina produktów Microsoft charakteryzująca się niską wagą i odłączanym ekranem dotykowym, co pozwala im pracować w trybie komputera lub tabletu. Mimo bardzo eleganckiego designu i wyjątkowej mobilności, te urządzenia, jak każdy delikatny sprzęt elektroniczny, są podatne na awarie. Niektóre powtarzające się usterki były wynikiem błędów oprogramowania (m.in. problemy układu Skylake), które zostały już naprawione przez Microsoft.

Naprawa laptopa Surface jest o tyle trudna, że jest to sprzęt w całości klejony. Dostanie się do środka, chociażby tylko w celu wyjęcia baterii, którą trzeba co pewnie czas wymienić, jest obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia innych układów przy otwieraniu sprzętu. Dlatego niewiele serwisów komputerowych w Warszawie podejmuje się wykonania naprawy Surface. Ratuj Laptopa na Górczewskiej jest jednym z nich - zapraszamy!

microsoft surface po zalaniu

Awaria Surface - rodzaje

Do najczęstszych awarii Surface zgłaszanych przez użytkowników należą problemy z wyłączającym się w dowolnej chwili komputerem, brak ładowania komputera po podłączeniu do zasilania oraz błędy w działaniu klawiatury. Wiele z nich pojawia się jeszcze w trakcie gwarancji producenta, co pozwala skorzystać z serwisu Microsoft (zgłaszając awarię laptopa przez ich stronę).

Wyłączający się komputer może mieć wiele przyczyn - od rozładowanej baterii, aż po uszkodzenia karty graficznej lub płyty głównej. Taki laptop wymaga dokładnej diagnostyki, którą można przeprowadzić w naszym serwisie komputerowym.

Problemy z ładowaniem to najczęściej wyłączanie się komputera po podłączeniu do prądu, brak reakcji na włączenie zasilacza oraz alerty o niskim stanie baterii. Przyczyną może być uszkodzony kabel zasilania lub gniazdo ładowania w laptopie. W obu przypadkach wymagają one wymiany na nowe.

Błędy klawiatury to najczęściej brak komunikacji między klawiaturą i komputerem. Nie działa płytka dotykowa lub klawisze, klawiatura odłącza się i podłącza sama lub wpisuje inne litery niż wciskane klawisze. Pierwsza diagnostyka obejmuje sprawdzenie czy podłączenie klawiatury jest prawidłowe. Należy przeczyścić złącza i ponownie osadzić klawiaturę. Jeżeli nie przyniesie to efektu, zapraszamy do naszego serwisu laptopów w Warszawie.

microsoft surface naprawa

Zalany Surface

Do naszego serwisu laptopów w Warszawie trafił ostatnio Sufrace, który został zalany. Po demontażu obudowy okazało się, że ciecz wciąż jest obecna we wnętrzu komputera. Osuszyliśmy go i wyczyściliśmy wszystkie miejsca, które mogły korodować. Surface po złożeniu działa bezproblemowo!

Jeżeli szukasz serwisu Surface w Warszawie - zapraszamy na Górczewską!

microsoft surface naprawa

Microsoft Surface Naprawa płyty głównej