Seria laptopów Asus Republic of Gamers (w skrócie ROG) to jedne z najbardziej popularnych komputerów dla graczy. Charakteryzuje się dużymi gabarytami, które umożliwiają umieszczenie dodatkowych dysków; podświetlaną klawiaturą, wydajnymi procesorami i kartą graficzną oraz eleganckim designem czerpiącym z rozwiązań w motoryzacji i lotnictwie.

Niemniej jednak – tak jak większość laptopów gamingowych – ROG podatne są na uszkodzenia mechaniczne. Asusy z tej serii nieraz pojawiają się w naszym serwisie, niosąc ślady pęknięć i wyłamanych zawiasów. Twój laptop gamingowy również uległ uszkodzeniu? Polecamy naszą bezpłatną wycenę jako pierwszy krok do naprawy Twojego sprzętu!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Zalany Asus Republic of Gamers G752

Niedawno trafił do nas po zalaniu laptop Asus ROG G752. Na początku miała być przeprowadzona tylko naprawa płyty głównej oraz czyszczenie laptopa, w miarę jednak jak nasi serwisanci zajmowali się naprawą Asusa G752, odkrywali kolejne problemy: z powodu wcześniejszych napraw płyty głównej przez inny serwis uszkodzeniu uległo złącze klawiatury, a za długa śruba doprowadziła do uszkodzenia obudowy. Touchpad nie reagował na komunikaty z płyty głównej.

Czyszczenie laptopa Asus ROG G752 po zalaniu

Nasi serwisanci najpierw zajęli się gruntownym czyszczeniem wnętrza laptopa, a następnie przeprowadzone zostały naprawy płyty głównej i złącza klawiatury. Na koniec okazało się, że wymiana touchpada nie była konieczna, gdyż naszemu technikowi udało się go naprawić.

W rezultacie Asus ROG był jak nowy i odesłaliśmy go z powrotem do właściciela.

Asus Republic of Gamers po naprawie płyty głównej:

Asus Republic of Gamers podczas diagnostyki po naprawie

 

Asus Republic of Gamers po naprawie