Seria laptopów Acer Swift określana jest przez producenta jako ultrasmukła, co ma przywodzić na myśl zarówno elegancki design i wygodę w użytkowaniu, jak i wysoką wydajność w działaniu. W praktyce jednak w laptopach Acer Swift dość często uszkodzeniom ulegają gniazda zasilania i USB, co może prowadzić do rozładowywania się baterii laptopa.

Jeśli Twój Acer Swift potrzebuje naprawy, skontaktuj się z naszym serwisem i skorzystaj z naszego poręcznego formularza bezpłatnej wyceny.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Acer Swift SF315-51 - uszkodzone gniazdo zasilania

Do naszego serwisu komputerowego trafił złoty Acer Swift SF315-51 z uszkodzonym gniazdem zasilania. Jedyne, co można było zrobić, to wymienić gniazdo zasialania na nowe.

Serwis Acer Swift SF315-51 - naprawa gniazda zasilana

Nasi serwisanci najpierw odłączyli baterię i zasilanie, a następnie usunęli dolną obudowę laptopa i odczepili taśmy oraz wtyki. To pozwoliło im zdemontować płytę główną i wylutować stare gniazdo. Aby móc zamontować nowe gniazdo, pola lutownicze i laminat zostały wyczyszczone i sprawdzone pod kątem ewentualnych usterek. Dopiero po wykonaniu tych czynności można było wziąć się za lutowanie nowego gniazda, a kiedy już ten etap został wykonany, następowało oczyszczenie wnętrza laptopa, osadzenie płyty głównej w obudowie i podpięcie wtyków i taśm. Technicy po raz ostatni sprawdzili, czy podpięcie podzespołów oraz stan obudowy i zawiasów są w porządku, i zamontowali obudowę z powrotem.

Przeprowadzono również testy sprawności gniazda i dopiero po potwierdzeniu, że wszystko działa jak należy, laptop Acer Swift SF315-51 został oddany właścicielowi.

Naprawa gniazda zasilania Acer Swift SF315-51:

Wylutowane gniazdo zasilania Acer Swift SF315-51

Wnętrze Acer Swift SF315-51

Acer Swift SF35-51 po naprawie:

Acer Swift SF315-51 przed naprawą