Dzisiaj trafił do nas Sony Vaio SVP132A1CM. Właściciel sprzętu określił usterkę jako dokuczliwy hałas dobiegający z okolicy układu chłodzenia. Brzęczący, stukający dźwięk, który faktycznie może być irytujący podczas zwykłego użytkowania sprzętu.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

To, że komputery przenośne bywają słyszalne, jest normalne i nie powinno nikogo dziwić. Mniej lub bardziej, ale jednak. Wszystko za sprawą chłodzenia, które na bieżąco dba o temperatury naszych podzespołów, aby nie dopuścić do ich przegrzania. Problem pojawia się wtedy - kiedy zwykły szum przeradza się w stukanie, pukanie czy brzęczenie. Nie powinniśmy bagatelizować sprawy, gdyż może to być oznaką, że wentylatory nie pracują tak jak powinny. Nie bez powodu mówi się, iż największym wrogiem elektroniki są wysokie temperatury. Mogą one bowiem doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów, a tego przecież byśmy nie chcieli prawda? Kurz, brud, oraz przechowywanie laptopa w złym miejscu nie pomagają.

Profilaktycznie powinno się czyścić laptopa przynajmniej raz do roku.

Jeśli Twój laptop nagle zaczął wydawać “dziwne dźwięki” nie zwlekaj.

 

wentylator głośno pracuje, wentylator głośno chodzi

Obejrzymy Twój sprzęt i sprawdzimy skąd ta “chrypka” ;) . Lepiej bowiem jest wymienić wentylator niż np. płytę główną. Więcej pieniędzy w kieszeni i mniej straconych nerwów. Tego typu problemom łatwo jest zapobiegać. Wystarczy raz na jakiś czas oddać laptopa na profilaktyczne czyszczenie od środka, a wtedy żaden hałaśliwy wentylator nie będzie nam doskwierał.