W większości przypadków użytkownicy laptopów nie zwracają uwagi na zawiasy. Pytania zaczynają pojawiać się wtedy, kiedy sam mechanizm zaczyna działać ciężko, oraz stawiać opór przy otwieraniu i zamykaniu naszego komputera. Zacierające się zawiasy to częsty problem dotykający Toshiby Satellite L50 B.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

W ciągu eksploatacji laptop jest otwierany oraz zamykany przez użytkownika tysiące, a może i nawet dziesiątki tysięcy razy. Niepoprawne zamykanie, czy używanie zbyt dużej siły mogą doprowadzić do uszkodzeń, a w konsekwencji do zniszczenia samego mechanizmu.

wyrwane zawiasy, połamane zawiasy, uszkodzone zawiasy, połamana obudowa, Toshiba L50B

Jeżeli zauważamy różnicę w działaniu zawiasów naszego laptopa, powinniśmy zareagować tak szybko jak to możliwe. Pod obudową samych zawiasów producenci sprzętu często chowają inne podzespoły. Może więc się okazać, że zupełnie przypadkowo uszkodzimy jakiś element i narazimy się na dodatkowe koszta. Mieliśmy do czynienia z wieloma laptopami klientów, w których problem sprowadzał się właśnie do zawiasów. Widzieliśmy zarówno lekkie uszkodzenia, jak i wręcz połamane mechanizmy czy mocowania.

W większości przypadków można temu zapobiec. Wystarczy zwracać uwagę na sposób w jaki obchodzimy się ze sprzętem, a w przypadku wystąpienia pierwszych symptomów - udać się do specjalistów.

 

połamana obudowa, peknięta obudowa, uszkodzony zawias, toshiba L50B