W naszym serwisie po raz kolejny obserwujemy zwiększoną ilość zamówień na naprawę uszkodzonych obudów w laptopach. Tym razem są to modele g50-45 chińskiej firmy Lenovo.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Powód uszkodzenia jest bardzo podobny co w przypadku innych komputerów. Zawiasy zacierają się, zaczynają stawiać coraz większy opór przy zamykaniu i otwieraniu ekranu, aż wreszcie naprężenia są tak duże, że powodują pęknięcie obudowy. Jest to spowodowane niewystarczającą wytrzymałością materiałów z których wykonano zewnętrzną część komputera, ale także niewłaściwym jego użytkowaniem.

Wielu użytkowników nie zwraca uwagi na właściwe używanie laptopa. Otwierając ekran ciągną za jeden z jego rogów, odchylają maksymalnie pokrywę do tyłu lub korzystają z komputera w miejscach, gdzie do zawiasów łatwo dostaje się kurz. Wszystkie te działania powodują pogarszanie się pracy zawiasów, zwiększają naprężenia w obudowie i - w efekcie - prowadzą do jej uszkodzenia.

Jak przeciwdziałać pęknięciu obudowy? Wystarczy zwracać uwagę na otwieranie ekranu zgodnie z zaleceniami (trzymając za środkową część) oraz pilnować stanu zawiasów. Jak tylko zaczną nieco ciężej „chodzić” warto oddać notebooka do serwisu na przeczyszczenie. Koszt takiego zabiegu jest o wiele niższy, niż późniejsze naprawianie połamanej obudowy i uszkodzonych w efekcie tego komponentów wewnętrznych.

Zapraszamy do naszego serwisu na przegląd oraz konserwację zawiasów. Pomożemy również w przypadku uszkodzonej obudowy w Lenovo g50-45!

Zachęcamy również do przeczytania całego artykułu dotyczącego problemów z zawiasami i pęknięciem obudowy w Lenovo.

Wśród producentów laptopów, które często ulegają uszkodzeniom mechanicznym, jest również Lenovo. Problem obserwujemy właściwie we wszystkich modelach, od biznesowych modeli z serii ThinkPad (m.in. Yoga, seria T, X, L oraz W), aż po mniej rozbudowane notebooki dla małych firm i do użytku osobistego. W tej ostatniej grupie problemy z uszkodzeniami obudowy zdarzają się w komputerach z serii Lenovo Z, S, M, G oraz Yoga.

Skąd biorą się uszkodzenia?

Z jednej strony jest to polityka chińskiego koncernu, który „odchudza” coraz bardziej sprzęt (na wagę komputera zwraca uwagę coraz więcej osób, zwłaszcza gdy ma on służyć jako urządzenie przenośne). W efekcie, by zaoszczędzić kilkadziesiąt gramów, stosuje się cieńsze warstwy plastiku, a te nie są tak odporne jak starsze obudowy. Czasami wystarczy drobne uderzenie lub zbytnie wychylenie ekranu, by obudowa pękła, a zawiasy uległy wyłamaniu. Z drugiej strony uszkodzenia mechaniczne są często spowodowane niewłaściwym obchodzeniem się z laptopem. Użytkownicy nie stosują specjalnych piankowych osłonek lub wzmacnianych pokrowców podczas transportu, wrzucając notebooka jak leci do plecaka. Na efekty nie trzeba długo czekać – wystarczy przypadkowo zahaczyć gdzieś plecakiem i taki laptop szybko trafia do naszego serwisu komputerowego.

uszkodzona obudowa, połamana obudowa, pęknięta obudowa, lenovo

Naprawa uszkodzonej obudowy w Lenovo

Naprawiamy wszystkie rodzaje uszkodzeń obudowy w laptopach Lenovo, a w przypadku gdy nie nadają się one do naprawy wymieniamy obudowę na nową. Klient może zawsze liczyć na szybką diagnostykę (od razu po przywiezieniu do serwisu) i pełną wycenę naprawy laptopa (przed jej rozpoczęciem). Działamy możliwie szybko, by w pełni sprawny komputer jak najszybciej wrócił w Państwa ręce.

Naprawa uszkodzonej obudowy Lenovo? Ratuj laptopa w serwisie laptopów PC-DATA w Warszawie!

Tel: 696 146 717,  Tel. 22 6666 160
Warszawa, ul. Górczewska 62/64
pon.-pt. 9-18, sob. 10-14