W serwisie RatujLaptopa pojawił się kolejny laptop Asus UX501J z uszkodzonym gniazdem zasilania i płytą główną.

Jeżeli Twój laptop ma problemy z prawidłowym działaniem, lepiej nie czekać z naprawą. Wypełnij formularz bezpłatnej wyceny na naszej stronie internetowej, a dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Asus UX501J - diagnostyka przepalonego gniazda

Klient zgłosił się z niekontaktującym gniazdem zasilania. Przez dłuższy czas użytkownik nie wybierał się do serwisu w celu naprawy, tylko wyginał wtyczkę zasilania, aby poprawić w ten sposób ładowanie laptopa. Ostatecznie jednak doprowadził do tego, że od gniazda odpadło zabezpieczenie okablowania, co sprzyjało przepaleniu nie tylko gniazda, lecz także płyty głównej.

Serwis Asus UX501J

Kiedy nasz technik otworzył Asusa UX501J, dało się wyczuć charakterystyczny zapach spalenizny wydobywający się z okolic gniazda zasilania. Dokonano szczegółowej inspekcji, aby ostatecznie określić źródło zapachu, i udało się wykryć nie tylko uszkodzone gniazdo, lecz także kompletnie spaloną płytę główną.

Nieuwaga użytkownika i długie zwlekanie z zabraniem komputera do naprawy doprowadziły do tego, że Asusa UX501J nie można było już przywrócić do życia - ani naprawa gniazda zasilania, ani wymiana płyty główniej nic by nie dały. Dlatego serwis komputerowy RatujLaptopa zaleca zgłaszanie uszkodzeń do naprawy w najszybszym możliwym czasie.

Asus UX501J - zbliżenie na spalone gniazdo:

Uszkodzone gniazdo zasilania Asusa UX501J