Do naszego serwisu dostarczono komputer stacjonarny Acer All In One C27 z uszkodzoną kartą graficzną.

Jeśli obraz na Twoim komputerze nie działa prawidłowo, nasz serwis przeprowadzi diagnostykę i naprawę uszkodzonych części. Skorzystaj z naszej darmowej wyceny!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Acer All In One C27 – diagnostyka

Klient zgłosił, że jego komputer Acer All In One C27 wyłączył się podczas gry. Po otwarciu sprzętu okazało się, że z powodu nagromadzonego wewnątrz kurzu doszło do przegrzania się komputera. W rezultacie przepaliła się karta graficzna.

Acer All In One C27 – wymiana karty graficznej

Nasz serwisant wymienił kartę graficzną, a następnie przeprowadził czyszczenie laptopa i wymianę pasty termoprzewodzącej. Wkrótce komputer był gotowy do odbioru.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy masz komputer stacjonarny, czy laptopa, regularna konserwacja może uchronić Cię przed nieprzyjemnymi, a nawet poważnymi usterkami. Kurz utrudnia pracę wentylatora i sprawia, że sprzęt przegrzewa się. Na początku zauważysz, że komputer lub laptop pracuje gorzej – chodzi wolniej, zacina się, resetuje, a nawet wyłącza w najbardziej krytycznych momentach. Ciepło wpływa negatywnie na procesor i kartę graficzną (oto jak sprawdzić temperaturę procesora) i z czasem może prowadzić do ich całkowitego przepalenia, chociaż sam użytkownik może sobie z tego nie zdawać sprawy, dopóki nie jest za późno. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie laptopa lub komputera, najlepiej w serwisie.

Acer All In One C27 podczas naprawy

Test karty graficznej Acer All In One C27

Płyta główna Acer All In One C27

Karta graficzna Acer All In One C27

Zużyta pasta termoprzewodząca Acer All In One C27