Ostatnim czasem bardzo często trafiają na nasz serwis laptopy gamingowe, nawet takie jak Hyperbook, czyli laptop dopasowany pod konkretnego klienta. Ostatni pacjent Hyperbook N850 niestety posiadał nie jedną a dwie usterki.

Zbiłeś ekran swojego laptopa albo obraz jest nie taki jak powinien być? Wypełnij nasz formularz bezpłatnej wyceny i przyjdź do naszego serwisu.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Hyperbook N850 – diagnostyka

W lewym górnym rogu ekranu laptopa Hyperbook N850 doszło do pęknięcia matrycy. Na skutek tej usterki pojawiły się przebarwienia i białe plamy. Technik napotkał również problemy z oprogramowaniem.

Hyperbook N850 – wymiana matrycy i naprawa oprogramowania

Po zweryfikowaniu, jaka matryca jest zamontowana, zamówiliśmy pasującą. Sama wymiana to kwestia kilkunastu minut, zwłaszcza, że ekran w tym przypadku posiada tak zwane uchwyty montażowe (duża część matryc w nowych laptopach jest wklejana w pokrywę matrycy; w takim przypadku wymiana trwa chwilę dłużej).

Po wymianie matrycy i uruchomieniu sprzętu w celu sprawdzenia okazało się, że laptop posiada kolejny problem - oprogramowanie układowe BIOS. Technik po zweryfikowaniu dokładnie problemu naprawił oprogramowanie, ponowne programując BIOS.

Podsumowanie

Pęknięcia matrycy to częsta usterka, nawet w laptopach Hyperbook, które robione są na specjalne zamówienie klienta. Uszkodzenia te mogą doprowadzić do zniekształceń obrazu na ekranie komputera, dlatego lepiej jak najszybciej wymieniać zbitą matrycę. Co zaś się tyczy naprawy oprogramowania, czasem wymaga ona bardziej poważnych kroków (zwłaszcza w przypadku uszkodzenia BIOSu), których lepiej nie podejmować bez odpowiedniej wiedzy.

Hyperbook N850 podczas naprawy

Uszkodzona matryca laptopa Hyperbook N850

Hyperbook N850 podczas naprawy BIOSu