Niedawno przybył do naszego serwisu laptop Lenovo Yoga z uszkodzoną matrycą. Ponieważ jest to model z ekranem dotykowym, nasz technik musiał być szczególnie uważny podczas instalowania części zamiennej.

Na Twoim ekranie widać pęknięcia? Obraz jest czarny, biały, zielony albo "rozlany"? To objawy uszkodzenia matrycy, którą można już tylko wymienić. Skorzystaj z naszej darmowej wyceny!

Bezpłatna wycena online

Kilka słów o laptopie Lenovo Yoga

Lenovo to jeden z wiodących producentów laptopów, na które decydują się Polacy. Jego wytwory czerpią z tradycji IBM i charakteryzują się wytrzymałością, wysoką jakością wykonania i mocnymi parametrami.

Seria Yoga została stworzona po to, aby być dwoma urządzeniami w jednym - to laptopy, których ekrany pełnią rolę tabletów, a w niektórych modelach serii Yoga można je nawet odchylać do tyłu w taki sposób, że dolna część laptopa pełni rolę stojaka.

Tak więc matryca jest najciekawszym elementem serii Lenovo Yoga i jej naprawa jest dość skomplikowana.

Lenovo Yoga - diagnostyka w serwisie

Przywieziony do nas laptop Lenovo Yoga miał rozbitą matrycę, co uniemożliwiało jego działanie.

Wymiana matrycy w laptopie Lenovo Yoga

  1. Na początku nasz technik zdjął ramkę ekranu.
  2. Następnie usunął z laptopa uszkodzoną matrycę.
  3. Potem przyszedł czas na okablowanie i resztki przytrzymującego je kleju. Ważne było to, aby pozbyć się każdej z nich, zanim wraz nowym ekranem wstawimy z powrotem wszystkie kabelki. Inaczej mogliśmy doprowadzić do jeszcze większych usterek.
  4. Ponieważ okablowanie musi znaleźć się pomiędzy wewnętrzną częścią obudowy a matrycą, serwisant przygotował matrycę, która będzie pasować do pozostawionej nam Lenovo Yogi.
  5. Potem nastąpiło jej dopasowanie oraz precyzyjne umieszczenie wokół niej okablowania, które zostało przyklejone do obudowy.
  6. Jeszcze przed zamontowaniem z powrotem ramki ekranu, technik przeprowadził kilka testów diagnostycznych, aby sprawdzić, czy ekran działa. Jeśli jeszcze nie działało, serwisant badał, co mogło być tego przyczyną i dokonywał niezbędnych poprawek.
  7. Wreszcie, po przekonaniu się, że wszystko jest dobrze, technik zamontował ramkę z powrotem.

 Poza wymianą matrycy, technik sprawdził jeszcze jej połączenie z płytą główną, usuwając najpierw dolną obudowę, a następnie badając stan poszczególnych systemów.

Matryca laptopa Lenovo Yoga przed naprawą:

 

Uszkodzona Lenovo Yoga

Lenovo Yoga w trakcie naprawy:

Technik rozbiera Lenovo Yogę

Profesjonalna wymiana matryc dotykowych!

Nasz serwis zajmuje się wymianą matryc do laptopów różnych marek. Posiadamy na miejscu większość standardowych matryc do dostępnych na rynku laptopów, dzięki czemu wymiana ekranu zajmuje nam zdecydowanie mniej czasu. Jeżeli akurat jakiejś nie mamy, jesteśmy w stanie ją sprowadzić w przeciągu jednego dnia roboczego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą usługą wymiany matrycy w laptopie!