Niedawno zgłosił się do nas klient z laptopem MSI GF63 8RC z uszkodzoną obudową i nieładującą się baterią. Obie usterki pojawiają się u nas dość często. Jeśli zauważysz je u siebie, zapraszamy do wypełnienia naszego formularza bezpłatnej wyceny.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Spuchnięta bateria MSI GF63 8RC

Okazało się, że na skutek przegrzania bateria spuchła – już wielokrotnie opowiadaliśmy o takich przypadkach, tym razem jednak czekała na nas niespodzianka. Przyzwyczailiśmy się do tego, że spuchnięta bateria odkształca obudowę laptopa, a tymczasem tutaj doszło do sytuacji, w której bateria wypchnęła touchpad.

Jak przebiegł serwis MSI GF63 8RC?

Klient nie zgodził się na wymianę baterii, toteż nasz technik poprzestał na przeprowadzaniu konserwacji układu chłodzenia – przeczyścił wnętrze laptopa i wymienił pastę termoprzewodzącą.

Tak czy inaczej radzimy uważać na wszelkie odkształcenia obudowy dolnej części laptopa, gdyż może to oznaczać, że na skutek przegrzania doszło do spuchnięcia baterii.

MSI GF63 8RC przed wymianą baterii:

Odkształcony przez spuchniętą baterię touchpad

Spuchnięta bateria MSI GF63 8RC:

Spuchnięta bateria MSI GF63 8RC

A tutaj mamy innego laptopa - MSI GV72 8RC - którego naprawiliśmy:

Ten konkretny MSI GV72 8RC miał uszkodzone zawiasy, ale udało nam się je wymienić:

A tak wyglądał MSI GV72 8RC po naprawie

Proszę zwrócić uwagę na naprawione zawiasy, które nie naruszają obudowy

Być może niebawem opowiemy coś więcej na temat przypadku MSI GV72 8RC. Na razie przypominamy, że przegrzewanie się laptopa może doprowadzić nie tylko do spadku jego wydajności, lecz także do spuchnięcia baterii. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu i właściwej wentylacji.