Problem wyłamanych zawiasów w laptopie dotyczy coraz większej ilości modeli, o czym pisaliśmy już na naszej stronie (kliknij TUTAJ). Teraz do grona notebooków z uszkodzonymi obudowami, które trafiły na naprawę do naszego serwisu komputerowego, dołączają kolejne dwa modele: z firmy Lenovo i Asus.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Wyrwane zawiasy w Lenovo U530 Touch

Problemy z zawiasami ma Lenovo u530 Touch - lubiany przez klientów lekki i płaski laptop z wielodotykowym ekranem. Niestety elegancja i lekkość nie zawsze idzie w parze z jakością wykonania. U530 Touch ma bowiem drobną wadę, która powoduje zacieranie się i wyłamywanie zawiasów klapy oraz obudowy.

Częste zamykanie i otwieranie komputera przyspiesza wystąpienie usterki. W niektórych przypadkach uszkodzeniu może ulec również sam ekran, gdy plastik otaczający go pęknie i ułamie się nierównomiernie, naginając przy tym matrycę. Koszty naprawy będą wtedy znacznie wyższe.

Wyrwane zawiasy w Asus N550

Na uszkodzenia zawiasów podatne są również laptopy Asus - model n550. Tego typu awarię może spowodować zbyt gwałtowne odchylenie klapy matrycy, powodujące wyłamanie zawiasów siłą. Może się ona także pojawić - podobnie jak w przypadku Lenovo u530 Touch - w wyniku normalnej eksploatacji.

To efekt zbierania się w zawiasach pyłów, kurzu i drobnych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na płynność pracy przy otwieraniu i zamykaniu klapy laptopa. Na efekty nie trzeba długo czekać - zawias zaciera się, pracuje z coraz większym oporem, powodując naprężenia w obudowie. Za którymś razem plastik nie wytrzymuje i pęka, zostawiając użytkownika z uszkodzonym komputerem.

To niestety kolejny wydatek, a do tego problem, bo nie wszystkie serwisy komputerowe chcą naprawić tego typu uszkodzenia. Serwis PC DATA na Górczewskiej w Warszawie zajmuje się tego typu naprawami. Serdecznie zapraszamy do nas, jeżeli macie problem z wyrwanymi zawiasami w laptopie lub gdy komputer otwiera się z wyczuwalnym oporem.