Klient przyniósł do nas laptopa Acer Nitro 5 AN515-52 z migającym ekranem logowania. Okazało się, że winę ponosi uszkodzony dysk HDD.

Jeżeli potrzebujesz wymienić dysk – czy to dlatego, że jest uszkodzony, czy dlatego, że jest przestarzały – skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Acer Nitro 5 AN515-52 – diagnostyka

Klient skarżył się na to, że po załadowaniu pulpitu logowania ekran miga. Poza tym dało się zauważyć wolniejsze działanie komputera i spadek jego wydajności.

Acer Nitro 5 AN515-52 – wymiana dysku

Po przeprowadzeniu diagnostyki komputera, okazało się, że winny jest uszkodzony dysk HDD.

Kiedy już nasz technik wiedział, co należy zrobić, przeprowadził wymianę starego dysku HDD na nowszy i szybszy dysk SSD marki Kioxia. Wykonał również czyszczenie laptopa. Przeniesienie danych klient wykonał we własnym zakresie.

Podsumowanie

Dysk to część laptopa, na którym trzymamy większość naszych danych i plików, toteż kiedy zaczyna wydawać dziwne dźwięki, powoduje zwieszenie sprzętu albo komputer nie widzi dysku, prawdopodobnie został uszkodzony. Zdarza się też, że z czasem dysk traci na wydajności, zwłaszcza kiedy jest już bardzo stary.

W takich przypadkach wymiana dysku jest zalecana i dobrze jest skorzystać z wiedzy i umiejętności zaufanego serwisu laptopów. Zwłaszcza, że wiele z nich oferuje usługę klonowania dysku.

Stary i nowy dysk laptopa Acer Nitro 5 AN515-52

Po lewej - stary, uszkodzony dysk HDD. Po prawej - nowy dysk SSD

Nowy dysk zainstalowany na swoim miejscu

Diagnostyka laptopa Acer Nitro 5 AN515-52 po wymianie dysku

Końcowa diagnostyka Acera Nitro 5 AN515-52