Klient dostarczył do naszego serwisu laptopa Asus X451L z uszkodzoną baterią.

Jeżeli potrzebujesz wymiany baterii i czyszczenia laptopa, skorzystaj jeszcze dziś z naszej darmowej wyceny i przynieś sprzęt do naszego serwisu w Warszawie.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Asus X451L – diagnostyka

Dostarczony do nas laptop Asus X451L miał uszkodzoną tylną część dolnej obudowy oraz touchpad – spuchnięta bateria wypychała gładzik z ramy i odkształcała obudowę. Po otwarciu laptopa nasz serwisant zauważył również duże nagromadzenie kurzu.

Asus X451L – wymiana baterii

Nasz technik wymienił spuchniętą baterię na nową, wyczyścił wnętrze laptopa i wymienił obudowę. Wkrótce laptop był gotowy do odbioru.

Podsumowanie

Zazwyczaj to spuchnięcia baterii dochodzi, kiedy na skutek przegrzania się sprzętu pęknie płyn wewnątrz baterii. Często przegrzewanie się laptopa zachodzi z powodu zbierającego się wewnątrz niego kurzu, który utrudnia prawidłową wentylację urządzenia i właściwe działanie wentylatora. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie laptopa, najlepiej w serwisie. Kiedy zaś przyjdzie czas na wymianę baterii, warto zastanowić się, czy wybrać oryginalny model, czy może dostępny jest nowszy zamiennik.

Asus X451L przed naprawą

Wypchnięty touchpad laptopa Asus X451L

Pęknięta tylna obudowa laptopa X451L

Zakurzone wnętrze laptopa Asus X451L

Asus X451L podczas naprawy

Wymiana baterii laptopa Asus X451L