Klient dostarczył nam laptopa Asus Vivobook Pro z uszkodzonymi zawiasami i klapą.

Jeśli potrzebujesz naprawy zawiasów lub zauważyłeś pęknięcia na obudowie, możemy Ci pomóc. Skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny i dostarcz sprzęt do naszego serwisu w Warszawie – osobiście lub przez kuriera.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Asus Vivobook Pro – diagnostyka

Przyniesiono do nas laptop Asus Vivobook z uszkodzonymi zawiasami. Po otwarciu laptopa okazało się, że styki zawiasów są już całkowicie przetarte. Dlatego klapa laptopa również musiała zostać wymieniona.

Asus Vivobook Pro – wymiana zawiasów i klapy

Tak jak w przypadku niedawnej naprawy MSI GF66, dużym utrudnieniem była klapa laptopa, do której przyklejona była matryca. W celu wymiany zawiasów i klapy nasz serwisant ostrożnie odkleił ekran, a po wymianie uszkodzonych części ponownie przykleił matrycę na swoje miejsce. Niebawem sprzęt był gotowy do odbioru.

Podsumowanie

Częste zamykanie i otwieranie laptopa, jak również uszkodzenia mechaniczne (takie jak upadek czy uderzenie sprzętu) mogą spowodować usterki nie tylko zawiasów, lecz także elementów wokół nich – styków, taśm matrycy, obudowy czy ekranu. Dlatego zaleca się nie odkładanie naprawy zawiasów na później, tylko dostarczenie laptopa do serwisu w możliwie jak najkrótszym czasie. Dzięki temu użytkownik może uniknąć bardziej kłopotliwych i kosztownych napraw.

Asus Vivobook Pro przed naprawą

Uszkodzone styki laptopa Asus Vivobook Pro

Asus Vivobook Pro podczas naprawy

Wymiana klapy laptopa Asus Vivobook Pro

Asus Vivobook Pro po naprawie

Asus Vivobook Pro z nowymi zawiasami

Asus Vivobook Pro z boku