Do naszego serwisu trafił laptop Asus UX433F po zalaniu.

Jeśli zalałeś laptopa sokiem, kawą albo innym płynem, zabierz go do serwisu, aby można było przeprowadzić jego czyszczenie i naprawę. Jeszcze dzisiaj skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Asus UX433F – diagnostyka zalanego laptopa

Klient dostarczył do nas laptopa na konserwację po zalaniu. Jeszcze przed otwarciem obudowy dało się zauważyć cieknącą ze środka sprzętu wodę. Wewnątrz laptopa nasz technik znalazł płyn i resztki jedzenia.

Asus UX433F – naprawa laptopa po zalaniu

Klient zamówił obsługę ekspresową, tak więc od razu po przyjęciu laptopa, nasi technicy zajęli się konserwacją i naprawą Asusa UX433F. Niestety, jak się okazało, uszkodzenia uniemożliwiały szybką naprawę.

Po otwarciu obudowy laptopa nasz serwisant dokładnie wyczyścił wnętrze urządzenia (w szczególności płytę główną). Następnie Asus UX433F został pozostawiony do wyschnięcia na następny dzień. Dopiero po wysuszeniu komputera można było przeprowadzić diagnostykę oprogramowania i sprawdzić, czy nie doszło do korozji.

Po uruchomieniu płyty głównej następnego dnia laptop nie dawał obrazu, co wskazywało na uszkodzenie płyty. Poza tym trzeba było wymienić taśmę matrycy i palmrest, które uległy korozji. To właśnie części potrzebne do wymiany opóźniły mocno realizację naprawy. Jednakże jeszcze przed zamówieniem części, zajęliśmy się naprawą płyty głównej.

Po około czterech tygodniach nowe części wreszcie przyszły do naszego serwisu. Technik przeprowadził wymianę palmrestu i naprawę uszkodzonej taśmy matrycy wraz z czyszczeniem laptopa po zalaniu. Wymienione zostały również górna część obudowy i klawiatura.

Podsumowanie

Skrajny przypadek Asusa UX433F pokazuje, co może się stać, kiedy nie uważamy podczas picia i jedzenia przy laptopie. Kiedy już dojdzie do zalania, ważny jest czas, dlatego należy najpierw odłączyć laptopa od zasilania, a następnie zostawić do góry nogami na 24 godziny, aby pozbyć się płynu i zminimalizować szkody. Po wykonaniu tych czynności trzeba wybrać się do serwisu.

Wnętrze Asusa UX433F przed czyszczeniem

Wewnętrzna część obudowy Asusa UX433F
Zalane wnętrze laptopa Asus UX433F