Dotarł do nas laptop MSI GF75 z zatartymi zawiasami oraz uszkodzoną obudową i ramką matrycy.

Jeśli górna część Twojego laptopa ciężko się otwiera albo ma wyraźne ślady uszkodzenia, najlepiej jak najszybciej zabrać go do serwisu na przegląd. Nie zwlekaj z naprawą – już teraz skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Diagnostyka MSI GF75

Klient przyniósł swojego MSI GF75 skarżąc się na uszkodzoną klapę, a także przegrzewającą się taśmę matrycy. Ekran, co prawda, działał, ale nie działała kamerka internetowa, połączona taśmą z matrycą. Zawiasy były zatarte, a klapa odchodziła od reszty laptopa.

Laptop już wcześniej miał uszkodzoną obudowę matrycy i zawiasy, ponieważ jednak klient zwlekał z naprawą, przyczynił się do coraz gorszego stanu obudowy i zawiasów, a także – do tego, że taśma matrycy zaczęła się przegrzewać.

Jak naprawiliśmy obudowę i zawiasy MSI GF75?

Znaleźliśmy obudowę matrycy na wymianę (wraz z taśmą). O ile obudowę udało się wymienić od razu, o tyle taśma matrycy do MSI GF75 nie jest dostępna w Polsce, toteż trzeba było ją sprowadzić z zagranicy.

Ostatecznie klient nie wyraził zgody na naprawę i laptop został mu oddany.

Podsumowanie

Przypadek z taśmą matrycy w laptopie MSI GF75 jest dowodem na to, że ignorowanie uszkodzenia obudowy matrycy i zawiasów może powodować usterki i awarie w kolejnych komponentach laptopa. Zbyt długie zaniedbania mogą prowadzić nawet do tego, że laptop będzie już do wyrzucenia.

Zalecamy więc nie zwlekanie z naprawą do ostatniej chwili. Kiedy tylko będziesz miał trudności z otwarciem i zamknięciem górnej klapy laptopa, wybierz się do serwisu na przegląd.

MSI GF75 - uszkodzony zawias:

Uszkodzony zawias MSI GF75 - widok ogólny

MSI GF75 – zbliżenie na uszkodzenie:

Uszkodzony zawias MSI GF75 - widok szczegółowy