Klient przyniósł do naszego serwisu laptopa Lenovo x1 Carbon z matrycą do wymiany.

Jeśli doszło do uszkodzenia ekranu Twojego laptopa, skorzystaj z naszej bezpłatnej wyceny i dostarcz sprzęt do naszego serwisu!

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Lenovo x1 Carbon – diagnostyka

Przyniesiony do naszego serwisu Lenovo x1 Carbon miał uszkodzoną matrycę. Po uruchomieniu na wyświetlaczu pojawiały się pasy, zakłócające obraz.

Lenovo x1 Carbon – wymiana matrycy

Ponieważ matryca była klejona, odłączenie jej od obudowy wymagało ostrożności. Nasz serwisant przeprowadził szybką wymianę matrycy i wykorzystał do naprawy oryginalne części x1 Carbon.

Podsumowanie

Matryca laptopa często ulega uszkodzeniom, co przejawia się nie tylko w widocznych pęknięciach na ekranie, lecz także poprzez zakłócenia obrazu, takie jak przebarwienia, pasy na wyświetlaczu, martwe piksele, a nierzadko całkowicie zielony, czarny lub biały ekran. Nie są to jednak objawy, które występują tylko przy usterkach matrycy – czasami mogą być one spowodowane przez uszkodzenia taśmy matrycy, płyty głównej albo grafiki. Dlatego warto zabrać sprzęt od razu do serwisu, aby dowiedzieć się, czy będzie potrzebna naprawa płyty głównej albo wymiana karty graficznej.

Lenovo x1 Carbon przed naprawą

Uszkodzona matryca Lenovo x1 Carbon

Lenovo x1 Carbon podczas wymiany matrycy

Wymiana matrycy Lenovo x1 Carbon

Lenovo x1 Carbon po naprawie

Lenovo x1 Carbon z nową matrycą