Jak już pisałem, na rynku mamy wielu producentów pasty termo przewodzącej. Pasty różnią się od siebie nie tylko ceną, ale też składem, który to jest istotny, aby osiągnąć niskie temperatury naszych podzespołów.

Ostatnimi czasy hitem stały się produkty na bazie ciekłego metalu. Ciekły metal to nic innego jak mieszanina metali takich jak cyna, gal i ind. Metale jako najlepszy przewodnik powinny więc pomóc osiągnąć niskie temperatury.
Efekty są różne - może to być zarówno 10 stopni, jak i ledwie 2. W każdym razie różnica będzie zauważalna. Niższe temperatury to dłuższa żywotność sprzętu, mniej hałasu oraz szybsza praca komputera.

Porada: Należy pamiętać, iż jako produkt oparty na metalach może reagować z innymi. Producenci informują o tym w opisie swojego produktu. Warto więc zwrócić na to uwagę przed zakupem.

Uwaga: Najczęściej nie zaleca się stosowania tego typu produktów w przypadku aluminiowych powierzchni. Może to doprowadzić do uszkodzenia chłodzenia, a w skrajnych przypadkach samego sprzętu!

Plusy:
-Łatwo się rozprowadza
-Niższe temperatury w stosunku do innych produktów

Minusy:
-Cena
-Nie można stosować na każdej powierzchni (np. aluminiowej)