Rynek laptopów w Polsce posiada obecnie bardzo szeroką ofertę.

Popularnych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją tego typu elektroniki jest przynajmniej 10, a z pewnością moglibyśmy wyliczyć ich nieco więcej. Jakie firmy wybierają Polacy? Między innymi: Dell, Asus, Acer, Apple, MSI, Samsung czy Lenovo.

Różnią się one od siebie oczywiście pod wieloma względami. Zaczynając od tych najbardziej dostrzegalnych dla klienta, który nie ma wielkiej wiedzy o elektronice, typu cena (przykładowo, nowy Macbook Air 13" 2019 od firmy Apple kosztuje w okolicach 5000 złotych, z podstawowym wariantem dysku SSD 128GB). Oprócz ceny, jedną z najważniejszych kwestii są podzespoły zawarte w laptopie. To właśnie one odpowiadają za to, jak sprawnie nasz laptop uruchamia się oraz z jak bardzo zaawansowanych programów czy gier możemy korzystać. Jeśli wybieramy urządzenie do pracy biurowej - wysyłania maili, oglądania filmów czy przeglądania stron internetowych, to możemy być pewni, że nie ma potrzeby inwestycji w sprzęt z najwyższej półki.

Ważną kwestią podczas wyboru nowego laptopa jest gwarancja oraz wsparcie serwisowe. W dzisiejszych czasach, kiedy możemy zamówić produkt z każdego zakątka świata, wiele osób decyduje się na tańsze zakupy z chin. Ofery kuszą nas niską ceną, przez co często tracimy zimną głowę i dopiero w momencie wystąpienia usterki, zauważamy, że trudno jest zrealizować przyznaną nam gwarancję. Przede wszystkim, ze względu na długi czas transportu będziemy musieli przetestować naszą cierpliwość, ponieważ sprzętu możemy nie zobaczyć przez ponad dwa miesiące. Nie każdy może poradzić sobie bez laptopa przez ten okres czasu, chociażby ze względu na wykonowaną pracę, która wymaga tego typu urządzenia codziennie.

Wybierając nowe urządzenie, powinniśmy mieć więc pewność, że w razie wystąpienia awarii, będziemy wiedzieli do kogo się zwrócić w celu naprawy. Każda marka, w zależności od modelu, posiada najczęściej występujące usterki. Może poznanie kilku z nich, uchroni Was przed ich wystąpieniem w przyszłości, jeśli będziecie wiedzieli na co zwracać uwagę.

Wpisując w Google frazę "laptopy dell usterki", możemy zauważyć wpisy użytkowników, którzy wymieniają napotkane przez nich awarie. W przypadku laptopa Dell Inspirion N5010, forumowicza sprzęt wyłącza się w losowych momentach. Prawdopodobnie jest to problem związany z czujnikiem temperatury U17 występującym w tym modelu.

Inną przykładową usterką, jest zacinanie się touchpada w urządzeniu Dell Inspirion 1545. Awarie pomogło rozwiązać odinstalowanie oryginalnego sterownika Alps.

 

Jeśli Twój laptop napotkał barierę, z którą nie możesz sobie poradzić - zadzwoń do nas i porozmawiaj z doświadczonymi specjalistami. Naprawiamy marki takie jakie: Dell, Asus, Lenovo.

zbity ekran

spuchnięta bateria dell

Spuchnięta bateria w laptopie Dell XPS 9560

wymiana wyświetlacza dell

Wymiana zawiasów w laptopie Dell L502X